F3M

Regulamin klasy F3M

F3M

Postprzez Marek Szufa » Czwartek, 9 Marzec 2006, 00:55

Witam
Chciałbym nieco sprostować Władka (tzn. jego post), powstała nowa kategoria w klasie F3, ale myślę, że będzie miała miano F3M.
Jest to nowa klasa dużych modeli akrobacynych, która defakto już istnieje nawet na "łonie" FAI (o dziwo, Panie Pawle)
W zeszłym tygodniu odbyliśmy spotkanie założycielskie na którym powstały pierwsze założenia tej nowej u nas klasy. Choć nie tak zupełnie nowej, gdyż już od kilku lat latamy tymi modelami, a pierwsze zawody zostały rozegrane w Toruniu obok tradycyjnych zawodów toruńskich w zeszłym roku. Następnie, również w zeszłym roku rozegraliśmy bardzo fajną imprezę o Puchar Prezesa Aeroklubu Radomskiego na lotnisku Piastów-Radom.
Pierwsze założenia, rzeczywiście przyjęliśmy aby minimalna rozpiętość w tej klasie wynosiła 2.5m, ale po ostatnim posiedzeniu KM, i po rozmowie z Januszem Rumińskim, który myślę sensownie argumentował(więcej zawodników młodych z mniejszymi portfelami, będzie mogło stanąć w szranki i chyba o to nam wszystkim chodzi) zmniejszymy chyba tą minimalną rozpiętość do 2.1m.-tak jest w F3M. Natomiast masę max. zwiększamy do 25kg (F3M jest 20kg.) Obecnie pracuję nad przetłumaczeniem regulaminu sportowego tej klasy, mam nadzieję że w natłoku spraw i obowiązków różnych, uda mi się to skończyć w tym miesiącu. Na ostatnim posiedzeniu KM zatwierdziliśmy podkomisję tej kategorii, a trenerem w niej został Wiesiek Piotrowski.
Tyle wstępnej info na ten temat, chętnie widziałbym tu jakieś kostruktywne podpowiedzi z Waszej strony.
Z lotniczym pozdrowieniem
Marek
Marek Szufa
 
Posty: 26
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 00:47
Miejscowość: Podkowa Lesna

Postprzez Robert » Czwartek, 1 Czerwiec 2006, 21:47

Witam
Ostatnio edytowano Środa, 10 Styczeń 2007, 01:03 przez Robert, łącznie edytowano 2 razy
Z lotniczym pozdrowieniem
Robert
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 20
Dołączenie: Wtorek, 16 Maj 2006, 21:04
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez Marek Szufa » Czwartek, 1 Czerwiec 2006, 22:44

Witam

Ograniczenie to nie jest moim wymysłem tylko wynika wprost z regulaminu FAI, który ja tutaj tylko przetłumaczyłem. Ponieważ u nas F3M jest stosunkowo nową klasą, moim zdaniem to niewielkie odstępstwo od regulaminu jest sensowne- aby konkurencja szybciej nabrała rozpędu i zyskała jak najwięcej zawodników. Oczywiście odstępstwo to (moim zdaniem) może mieć miejsce za ogólną zgodą zawodników i organizatora konkretnej imprezy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że przy wyjeździe za granicę czy przy imprezie międzynarodowej w kraju, regulamin będzie przestrzegany dosłownie.
Z lotniczym pozdrowieniem
Marek
Marek Szufa
 
Posty: 26
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 00:47
Miejscowość: Podkowa Lesna


Powróć do F3A, F3C, F3D, F3M, F3N, F3P - akrobacja samolotowa, śmigłowcowa i modeli klasy gigant; wyścig RC