epidemia grypy - szczepić się?

Tu rejestracja jest niepotrzebna.

epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 7 Listopad 2009, 20:51

Ten temat nie pasuje do tego forum, ale pomyślałem sobie, że wiele osób drży dziś w obliczu "groźnej grypy" i zadaje sobie pytanie, czy się szczepić.
Wywiad z prof. dr hab. Marią Dorotą Majewską, biochemikiem i neurobiologiem, może sporo wyjasnić.

część 1 wywiadu
część 2 wywiadu

A tu dopiero zaczyna się horror: list profesor Majewskiej do Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii, Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Zarządu Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa, Katedra Profilaktyki Zdrowotnej - twarde argumenty na poparcie wszystkich tez z filmu.
Wiem, troche długi ten pdf - powiedziałby Przewodniczący KM, Jerzy - ale czyta się jak niezły kryminał jednym tchem. Z tą różnicą, że włosy dęba stają i/bo... oparty na faktach.
Kto lubi czytać, polecam pdf, materiał jest znacznie szerszy i dokładniejszy - ukazuje między innymi słabość wielu autorytetów i organizacji rządowych/międzynarodowych.
Czyli w pewnym sensie nawiązuje do tematyki tego forum jednak. :D

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez morgan1169 » Sobota, 7 Listopad 2009, 21:18

Panie Tomku nie czytałem tego PDF-a ale dla mnie jest jasne od dwudziestu lat że jak Polskie władze tak i innych pańsw postawiły na likwidację ludzi po 50-tce. Im więcej zlikwiduje grypa tym lepiej dla nieudaczników.

Pozdrawiam.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez Arek Morawski » Sobota, 7 Listopad 2009, 21:22

tu masz coś na temat:
http://www.swinskasprawa.pl/
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 7 Listopad 2009, 21:42

morgan1169, czyli Pan Józef Morgała? bo tak do końca nie jestem pewien, który ze znajomych z Rybnika kryje się pod tym nick'iem.

Panie Józefie, mnie się zdaje, że nie chodzi o uśmiercanie ludzi po 50'tce(brrrrrrrr), a raczej o to, że to pieniądze, władza, przywiązanie do pozycji społecznej, czy do prestiżu robią ludziom wodę z mózgu... Bo przecież wielu z decydentów zamieszanych w tę i podobne sprawy jest już grubo po 50'tce - nie knuliby przeciwko sobie.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez morgan1169 » Sobota, 7 Listopad 2009, 22:29

Ma Pan rację Panie Tomku to ja, co do tych dygnitarzy to oni sobie nie wyobrażają że kiedyś od władzy odejdą więc ich to nie dotyczy tylko nas tych szarych ludzi. Ja mam sposób na takie epidemie kupuję piwko do tego rum a na deserek piękne zdrowe piersi i po takiej nocnej kuracji rano budzę się jak nowo narodzony. A tak poważnie to myślę że psychiczne nastawienie ma tu ogromne znaczenie bo szczepionki to mogą pomóc albo i nie.Ja jestem Ślązakiem to trudno takiego pierona zabić jakąś grypką.
Czytałem wszystkie Pana posty ostatnio i doszedłem do wniosku że mamy bardzo dużo wspólnego a zwłaszcza w poglądach na sprawy modelarskie.
Józek
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez Tomek Osinski » Niedziela, 8 Listopad 2009, 11:14

Dziękuję za dobre słowo, Panie Józefie, bo po tej dyskusji z Przewodniczącym i Trenerem czułem się już lekko osamotniony.
Podejrzewam jednak, że jest nas więcej podobnie myślacych. :)

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez Janusz Żak » Wtorek, 10 Listopad 2009, 21:04

Serdeczne dzięki Panie Tomku. Po wysłuchaniu wykładow zostałem "sprowadzony na ziemię".Pozdrawiam.
Janusz Żak
 
Posty: 67
Dołączenie: Poniedziałek, 19 Czerwiec 2006, 09:22
Miejscowość: Tarnobrzeg

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez kubit » Czwartek, 19 Listopad 2009, 23:52

Drogi Tomku
Ostatnia Twoja teza o przynależności do tej właśnie grupy osób myślących jest po prostu tragiczna
Myślący całkiem inaczej
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 21 Listopad 2009, 10:56

Drogi Staszku,
Co złego jest w tym, że być może myślimy inaczej?

Mam prośbę...
Mógłbyś odrobinę szerzej argumentować, kiedy krytykujesz moje poglądy/tezy?

Ja jestem zdania, że krytyka bez argumentów to manipulacja.

Pozdrawiam,
Tomek

PS - do Pana Janusza
Proszę bardzo. Mi włosy stanęły dęba po przeczytaniu listu prof. Majewskiej. Nie mogłem się nie podzielić tą informacją.
Pozdrawiam.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: epidemia grypy - szczepić się?

Postprzez kubit » Sobota, 21 Listopad 2009, 21:38

Drogi Tomku
Nie ma w tym nic złego. Ja po prostu wyraziłem się nieprecyzyjnie i niezręcznie za co przepraszam
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice


Powróć do Hyde Park - i wszystko jasne

cron