Nitrocellon - które Nitro nie powoduje bielenia

Nitrocellon - które Nitro nie powoduje bielenia

Postprzez Jan Wojtak » Czwartek, 2 Wrzesień 2021, 21:54

Witam . Chcę użyć Nitrocellonu ( z ModelMaking) ale zakupione na Allegro u sprzedającego " taniamieszalnia" Nitro RC-01 firmy LAKSOL z Mielca spowodowało silne "bielenie" powierzchni. Używałem kiedyś do rozcieńczania Nitrocellonu rozpuszczalnika Nitro RC-01 ,który nie bielił , ale nie pamiętam producenta. Czy ktoś może mi pomóc ( myślę , że nie tylko mnie) ,A może jest inny sposób malowania tkanin termokurczliwych np. Flisu oraz Japonki , który napina pokrycie podobnie jak Nitrocellon , ale bez ryzyka "bielenia" ?? Będę wdzięczny za podzielenie się wiedzą na Mliku lub na priv.
Pozdrawiam czytających Jan Wojtak
tel. 608591862, mail:< jwojtak@interia.pl >
Jan Wojtak
 
Posty: 10
Dołączenie: Niedziela, 16 Listopad 2008, 02:59

Re: Nitrocellon - które Nitro nie powoduje bielenia

Postprzez Michau » Piątek, 3 Wrzesień 2021, 16:51

Mi swego czasu sprawdzał się ze "Śnieżki" w szklanej butelce. Generalnie jak jeszcze używałem nitrocellonu to miałem wrażenie, że te konfekcjonowane w plastikowych butelkach zawsze powodowały problemy, a te w szklanych były okej i tym kierowałem się przy wyborze.
Michau
 
Posty: 33
Dołączenie: Środa, 4 Luty 2015, 00:31

Re: Nitrocellon - które Nitro nie powoduje bielenia

Postprzez Andrzej Grodzki » Piątek, 3 Wrzesień 2021, 20:49

Cześć.
Generalnie stosowałem Aceton Techniczny do Nitrocellonu i innych farb i lakierów nitrocelulozowych.
Na regale rozpuszczalników w supermarketach technicznych (budowlanych) po prostu Aceton.
Pozdrawiam Andrzej Grodzki
Awatar użytkownika
Andrzej Grodzki
Site Admin
 
Posty: 745
Dołączenie: Środa, 1 Luty 2006, 21:38
Miejscowość: Warszawa

Re: Nitrocellon - które Nitro nie powoduje bielenia

Postprzez Jan Wojtak » Piątek, 10 Wrzesień 2021, 12:56

Znalazłem !; Jedynie pewnym jest Rozcieńczalnik RC-01 firmy Dębica ( dawniej Polifarb teraz Tikkurila ) . Po 0,5l za ok 11 zł na Allegro sprzedaje https://allegro.pl/oferta/polifarb-debi ... 9945417437
lub 5 l za 103 zł
Ten rozcieńczalnik usunął ( bez śladu) nawet stare wybielenia spowodowane przez inne Nitro.
Jan Wojtak
 
Posty: 10
Dołączenie: Niedziela, 16 Listopad 2008, 02:59


Powróć do Oddam - Przyjmę - Zamienię - Kupię - Sprzedam.

cron