Licencje 2007

Postprzez Sylwester Kubik » Niedziela, 18 Marzec 2007, 23:16

Witan,
Uzyskałem badania lekarskie 14 marca. Sprawę załatwiłem bez żadnych kłopotów w przychodni LIM przy lotnisku Okęcie. Kosztowała mnie to 70 PLN. Wykorzystałem aktualne badania okresowe z mojego zakładu pracy oraz badania psychotechniczne, które musiam wykonać na potrzeby zakładu pracy (samochód służbowy). Musiałem też wykonać dodatkowe badania u okulisty. Lekarz orzecznik - Gertruda EICHSTAEDT Centrum Medyczne LIM Sp. z o.o, tel. 22 4587000. Koszt badania 70 PLN. Przy rejestracji trzeba powiedzieć, że są to badania dla operatora modelu latającego. Wymagania zdrowotne dla klasy 3.

PZDR
S.Kubik
Sylwester Kubik
 
Posty: 1
Dołączenie: Poniedziałek, 27 Luty 2006, 23:49
Miejscowość: Aeroklub Warszawski

Postprzez Wojciech Lesiuk » Poniedziałek, 19 Marzec 2007, 10:23

Witam.
Zaświadczenie uzyskałem od lekarza - orzecznika sportowego w centrum medycznym ENEL-MED. Koszt 80 PLN, ważne 6-miesięcy - dostałem taką małą książeczkę do badań.
Lekarz przeprowadził wywiad, badania ogólne - waga, wzrost, odruchy bezwarunkowe, wzrok oraz przejrzał moje wyniki badań okresowych z zakładu pracy.
Miła i sympatyczna wizyta, trochę droga lecz zupełnie nie kłopotliwa.
Umówiłem się na 19.20, a już po 10 minutach byłem na świewżym powietrzu.
Z tego co mi powiedział lekarz, to on decyduje jakie badania należy zrobić - na podstawie specyfiki dyscypliny.
Pozdrawiam
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Wojciech Frąk » Poniedziałek, 19 Marzec 2007, 23:36

Witam
Badania zrobiłem tydzień temu w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Sportowej w Lublinie. Koszt tylko 30 PLN jeżeli ma sie ze sobą podstawowe badania krwi, moczu i EKG. Wcześniej wszystko to zrobiłem za darmo w swojej przychodni - skierowanie od lekarza domowego. Podstawowe badania izometryczne, osłuchanie klatki piersiowej, sprawdzenie wzroku na tablicy, ciśnienie krwi, błędnik, pytanie "co dolega ?" (Leczone nadciśnienie nie jest przeszkodą) i kwitek w ręku. Czyli nic strasznego, da sie przejść. Pocieszam się tym, że startujący w zawodach sportowych wędkarze i brydżyści też muszą wysupłać trochę kasy na badania. Nie tylko nas gnębią :)
pozdrawiam
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Postprzez mavericknt » Środa, 21 Marzec 2007, 00:03

Cześć
Mam pytanko jesli mam badania lotniczo lekarskie robione w GOBL we Wrocławiu klasa 2 (szybowce) i mam je ważne do lutego 2008 musze robic specjalnie dodatkowe czy wystarczy że posle ksero tych.
prosze o odpowiedz maverick :D
Awatar użytkownika
mavericknt
 
Posty: 4
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 19:15
Miejscowość: Nowy Targ

licencje AP

Postprzez jerzy » Czwartek, 29 Marzec 2007, 12:39

W kontekście dyskusji o licencjach sprtowych , błąka mi się po moim zbyt ciasnym /bo terenowym / mózgu - pytanie o modelarzy RC chcących uczestniczyć w zawodach modelarskich, a będących osobami niepełnosprawnymi. Czyżby szanowne grono nie dostrzegło takich sytuacji?. Ja mam dwie takie osoby z całkowitym niedosłuchem - czy one mają prawo brać udział w zawodach np. F1A ? lub innych dostosowanych? Czy lekarz sportowy potraktuje je pobłażliwie ? . A może nie mają prawa startować w zawodach. Otóż szanowni legislatorzy - O wymogach badania lekarskiego zadecydował Pan Minister,i to nie w formie ustawy , tylko rozporządzenia, a Waszym zadaniem było działać w pore i skutecznie by te wymogi były adekwatne do uprawianej dyscypliny.- Niestety my maluczkie, nie możemy ot tak sobie iść do Pana Ministra, więcej, nawet go nie spotkamy na ulicy celem wyjaśnienia trudnych do zrozumienia Ministrowi kwestii. O dodatkowym koszcie tego wymogu - nie mówie. 80 zł to dla wielu z nas/ teren/ kwota dosyć duża - ja wiem wywojuje śmiech u wielu z Centrum, ale takie są realia. Pnadto już ogólnie- zwiększenie kosztu uzyskania licencji AP zmniejsza szanse na objęcie działalnością zorganizowaną szerokich rzesz lataczy niezrzeszonych - a to juz jest pewien problem z którym, ktoś z władz AP powinien sie zmierzyć. Ze wszystkich sił należy dążyć do integracji środowiska a nie stosować barier ekonomicznych - bo tak będzie, jak mówi wcześniej Krzysiek Różycki i to bedzie ręka w nocniku - gorąco pozdrawiam PS . Jak na ironie przypomina mi sie moja korespond. z AP w sparwie wysokiej - 100 zł ceny za kodeks sportowy , a jak było wszyscy wiemy.
jerzy M. Tarnów
Awatar użytkownika
jerzy
 
Posty: 45
Dołączenie: Poniedziałek, 6 Luty 2006, 17:59
Miejscowość: Tarnów

Postprzez ORLIK » Wtorek, 17 Kwiecień 2007, 14:58

Cześć!
Czy wiecie, że wystarczy napisać oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i potwierdzić że badania dostarczy sie w poźniejszym terminie aby otrzymać licencję.
(To informacja dla tych co chcą wystartować w zawodach, a mają problem ze zrobieniem badań na czas.)

Pozdrawiam

T. Kosecki
Ostatnio edytowano Czwartek, 19 Kwiecień 2007, 10:31 przez ORLIK, łącznie edytowano 1 raz
Awatar użytkownika
ORLIK
 
Posty: 80
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Luty 2006, 13:21
Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Arek Morawski » Wtorek, 17 Kwiecień 2007, 16:00

ORLIK napisał:Cześć!
Czy wiecie, że wystarczy napisać oświadczenie o dobrym stanie zdrowia i potwierdzić że badania dostarczy sie w poźniejszym terminie aby otrzymać licencję.i

W późniejszym terminie? Jakim? 7-dniowym?
To żarty? Przecież wyraźnie pisze na stronie AP:
pkt. 6.1.
zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawiania określonej dyscypliny sportu wydane przez lekarza uprawnionego do orzecznictwa sportowo-lekarskiego w oparciu o przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Sportu z dnia 3 października 2006 r – Dz. U. Nr 189, poz. 1396, lub udokumentowane posiadanie ważnych badań lotniczo lekarskich wydanych w oparciu o przepisy zawarte w Rozdziale 2 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze (tekst jednolity opublikowany Obwieszczeniem Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 17 maja 2006 r. - Dz. U. Nr 100, poz. 696.
Wiem, że teraz narobię sobie wrogów, ale to tak być nie może.
No chyba, że napłynęło tak mało wniosków o licencję, że komisja ogłosiła amnestię :) . Przecież to jest jasna sprawa, że nikt kto otrzyma licencję w ten sposób to żadnych badań już nie dostarczy!

pozdrawiam wszystkich "naiwnych", którzy wystali się w kolejkach jak ja i zapłacili lekarzom za "obowiązkowe" badania sportowe.

arek
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 18 Kwiecień 2007, 09:11

Proszę pamiętać, że tak jak w przyrodzie, w Biurze AP nic nie ginie, a kłamstwo ma krótkie nogi.
Ponadto, czasami warto się zastanowić, co się pisze na publicznym forum i jakie to może mieć skutki - to zjawisko nazywa się odpowiedzialnością!
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Arek Morawski » Środa, 18 Kwiecień 2007, 09:40

Wojciech Lesiuk napisał:Bez badań nie ma możliwości, aby zawodnik mógł posiadać licencję - tak mówi litera ustawy. A poza tym, przynajmniej co poniektórzy pójdą do lekarza i zadbają o swoje zdrowie.
Bez licencji nie można zajmować się sportem kwalifikowanym - a to jest w tej chwili podstawowe źródło kasy na sport - więc stoimy przed wyborem sport czy niebyt?


Panie Wojciechu, czy to nie Pan pisał, że bez badań nie ma możliwości otrzymania licencji?
Teraz Tomek pisze, że jednak można ją otrzymać a badania dosłać w późniejszym terminie.
Tomek jest poważnym gościem i by nie pisał tu informacji nie potwierdzonej.
Skąd nagle takie zmiany?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez Wojciech Lesiuk » Czwartek, 19 Kwiecień 2007, 09:01

Skoro Tomek jest poważnym gościem, to też powinien się zastanowić co i gdzie pisze.
A jeśli nadal Pan nie rozumie o co mi chodzi, to trudno.
Co do rozwiązań prawnych, to już się wypowiadałem na tym forum i nie będę sie powtarzał, bo mi szkoda czasu.
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Radek Oleksy » Piątek, 20 Kwiecień 2007, 08:33

To sformułowanie wynikneło na ostatniej odprawie w warszawie - Jarek Darski powiedział , że dla osób, które mają wczesnie zawody i mogę nie zdążyć zrobic badań wystawi licencje na oświadczenie, a póżniej będą mogli dosłać badania - BĘDZIE TO WARUNEK SKLASYFIKOWANIA TYCH ZAWODNIKÓW !
Wtedy było chyba 3 tygodnie do pierwszych zawodów. Ale najlepiej zrobić badania i mieć to z głowy - my porozmawialiśmy z naszym Dyrektorem Aeroklubu i załatwił nam badania, na ...lotnisku ! Lekarz przyjechał - pobadał, skasował po 35 zł i już :)

Pozdrawiam !
Radek
Awatar użytkownika
Radek Oleksy
 
Posty: 85
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 12:39
Miejscowość: Odolanów

Postprzez Wojciech Lesiuk » Piątek, 20 Kwiecień 2007, 09:09

Dzięki, Radku :)
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Postprzez Arek Morawski » Piątek, 20 Kwiecień 2007, 10:27

Szkoda, że nie było to ogłoszone na publicznym forum.
Jest trochę czasu i może warto się zastanowić co z licencjami w przyszłym roku? Czy nadal będą wymagane wspomniane badania.
Czy powrócimy do ubezpieczenia zawartego w licencji oczywiście na większą sumę niż do tej pory.

pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Awatar użytkownika
Arek Morawski
 
Posty: 73
Dołączenie: Niedziela, 12 Luty 2006, 20:00
Miejscowość: Nowy Targ

Postprzez zxscad » Sobota, 19 Maj 2007, 12:57

Juz mam licencje :D
zxscad
 
Posty: 5
Dołączenie: Środa, 7 Luty 2007, 22:51
Miejscowość: mielec

Postprzez Czaro » Środa, 8 Sierpień 2007, 21:40

Rozmawiałem z Markiem Szufą przy okazji MŚ we Włocławku. Potwierdził wersję Orlika Koseckiego. Ustalenia były takie, że podpisane oświadczenie obowiązuje cały sezon.
jedyna pewność to niepewność, reszta to niezawodność

Czarek Janas
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum

cron