Inauguracja

Inauguracja

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 6 Luty 2006, 16:49

Witam na www.mlik.pl forum „modelarstwo lotnicze i kosmiczne”!

Forum powstało na fali entuzjazmu po Sejmiku Modelarskim 28 stycznia ’06.
Nie będzie tu żadnej „oficjalnej mowy powitalnej”. Forum jest naszym (wszystkich modelarzy) narzędziem, ma charakter roboczy. Jesteśmy u siebie. Stąd „bicie kurtuazyjnej piany” wydaje mi się zbędne.

Po prostu chciałbym zaprosić wszystkich modelarzy do wzięcia udziału w przeorganizowaniu Sekcji Modelarskiej AP. Większość z nas ma własną wizję pracy SM. Wielu z nas swoje pomysły organizacyjne wprowadza w życie w aeroklubach regionalnych, na swoich modelarniach, lotniskach modelarskich i aeroklubowych. Wymiana doświadczeń musi przyspieszyć rozwój.

Do ostatniego Sejmiku nie istniał dialog Komisji Modelarskiej z członkami Sekcji.

Nowa Komisja M. chce to zmienić. Członkowie nowej Komisji wiedzą, że nie mogą pracować w oderwaniu od środowiska, a co najważniejsze... Chcą działać.

My, modelarze, musimy zrozumieć, że samo przyglądanie się pracy Komisji to znacznie za mało.
Wszyscy zapewne zgodzą się, że Komisja M. ma koordynować nasze działania, zabezpieczać nasze potrzeby, wprowadzić ład i porządek w zasadach funkcjonowania sekcji itd. Jednak, aby Komisja mogła realizować te cele musi być spełniony, co najmniej jeden warunek:
- musimy po prostu głośno mówić, „o co nam chodzi”.
Nie można realizować czegoś, czego nie ma. Jeśli będziemy milczeć, to może o nic nam nie chodzi, albo jest nam wszystko jedno? A Komisja może robić, co chce, albo nie robić nic.

Musimy zrozumieć, że Komisja to nasi reprezentanci, to jedni z nas. A nie jakaś „władza absolutna”, której działaniom możemy się tylko przyglądać z dystansu i ze śmiechem odnotowywać każde potknięcie.
Wszyscy odpowiadamy za kształt modelarstwa lotniczego i kosmicznego w Polsce.
Zapraszam do działania. Każdy pomysł, każda myśl wypowiedziana głośno się liczy.


Krótko o forum.
Obecny kształt forum należy traktować jako rdzeń, zbiór podstawowych działów, wstępną „strukturę/hierarchię użytkowników” i szablon regulaminów.
Resztę zweryfikuje życie. Na wniosek użytkowników, jeśli zajdzie potrzeba forum będzie oczywiście modyfikowane.
Proszę zgłaszać propozycje i uwagi dotyczące kształtu i funkcjonowania forum w dziale „Sprawy techniczne forum „

Życzymy owocnego komunikowania się. :D

Admini i moderatorzy forum:
Arek Witkowski
Radek Pilski
Andrzej Grodzki
Tomek Osiński
Ostatnio edytowano Środa, 15 Marzec 2006, 17:22 przez Tomek Osinski, łącznie edytowano 2 razy
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Inauguracji ciag dalszy

Postprzez Marek Szufa » Wtorek, 7 Luty 2006, 02:50

Witam Wszystkich serdecznie

Chcialbym ta droga podziekowac wszystkim moim wyborcom za obdarzenie mnie zaufaniem, w tak trudnych czasach dla naszego modelarstwa. Mam nadzieje, iz wspolnie uda sie nam poukladac nasze sprawy po naszej mysli, choc jak zapewne wiecie nie bedzie to takie latwe. Chcialbym tu podziekowac
Jackowi, za Twoje zdeterminowanie okazane zwlaszcza przed wyborami, oraz zorganizowanie tego forum, ktore z pewnoscia bedzie doskonalym narzedziem w naszej WSPOLNEJ nas WSZYSTKICH pracy nad naprawa modelarstwa w Polsce.
Trzeba tu sobie powiedziec, ze nie wszystkie dyscypliny modelarskie sa w jednakowym stopniu zaniedbane i ze we wszyskich dziedzinach jest zle.
Ja osobiscie, osadzony jestem w F4CX i F3AX, choc troche i w F4C.
Sila rzeczy te dziedziny modelarstwa sa mi najlepiej znane i tymi najbardzie zyje. Niemniej jednak jako nowy Przewodniczacy Komisji Modelarskiej, chcialbym zapewnic Was iz wspolnie- w gronie Komisji i z Wami - zajmiemy sie utworzeniem Polskiego Modelarswta przyjaznego modelarzom.
Chcialbym tu poinformowac Was o kilku sprawach , ktore juz - a moze w koncu- zostaly "popchniete" we wlasciwym kierunku
-w dniu 31.01.06 na posiedzeniu Prezydium Aeroklubu Polskiego, nasza
nowa Komisja Modelarska zostala przez Prezydium zatwierdzona i upowa-
zniona do natychmiastowego podjecia jej statutowych dzialan.
-spowodowalem, iz zostaly wyslane zgloszenia na wszystkie najwazniejsze
imprezy miedzynarodowe odbywajace sie poza granicami.
-3.02.06 odbylo sie posiedzenie Prezydium K.M. na ktorym omawialismy najpilniejsze problemy, w tym preliminaz imprez na ten rok i podzial srodkow.

Sprawa najwazniejsza dla modelazy RC. Swiadectwo kwalifikacji operatora modelu latajacego-niestety- jest obecnie dokumentem, ktory zgodnie z obowiazujacym Prawem jest niezbedny do wykonywania lotow.
Aby zdobyc to uprawnienie nalezy:
-pobrac ze strony ULC druk-wniosek o wydanie tegoz
- zglosic sie w ULC przy ulicy Zelaznej w Warszawie i tam w Inspektoracie Licencjonowania Personelu nalezy zaliczyc test z wiadomosci teoretycznych.
- Nastepnie nalezy zdac egzamin praktyczny.
Jak na razie jedynym egzaminatorem praktycznym mam byc ja.
Przepis ten dotyczy modeli o masie powyzej 5kg.

Jest w tunelu jednak male swiatelko. Po dlugich rozmowach z urzednikami w ULC-u -mam nadzieje- udalo mi sie przekonac Inspektora, aby w majacej byc w najblizszym czasie nowelizowanej odnosnej ustawie, przed
cyfra 5kg. dopisano "2". Jednak , nawet jezeli sie to uda, to moze to obowiazywac nie wczesniej jak za jakies pol roku (optymistyczna wersja).
Tak wiec mysle, abyscie jak najszybciej rozpoczeli cala procedure aby zdazyc przed nadchodzacym sezonem. Latanie bez tego uprawnienia bedzie traktowane przez wladze jak latanie bez licencji lub jazda bez prawa jazdy. Konsekwencje w razie jakiegos zdarzenie sa nietrudne do przewidzenia.
Drugi problemem RC to ubezpieczenie od OC, goraco namawiam do zawarcia takiego ubezpieczenia, gdyz w dzisiejszych czasach nie posiadanie takiego zabezpieczenia moze doprowadzic do tragedii w Waszym zyciu.
Jakims wyjsciem, jest wykupienie Licencji w AP, ale suma gwarancyjna jest tam raczej smieszna. Mamy nadzieje , ze uda sie nam-jako KM- wynegocjowac nowe warunki z ubezpieczycielem, takie by przynajmniej w jakims stopniu przystawaly do naszej polskiej rzeczywistosci.
Jestem rowniez w trakcie rozmow z ALLIANZ, w sprawie takiego ubezpieczenia. Generalnie zalezy to od ewentualnej ilosci chetnych-zobaczymy.
Na razie tyle aktualnosci lacze pozdrowienia

Marek Szufa
Z lotniczym pozdrowieniem
Marek
Marek Szufa
 
Posty: 26
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 00:47
Miejscowość: Podkowa Lesna

Re: Inauguracji ciag dalszy

Postprzez Janusz 'Kaper' Bucki » Czwartek, 9 Luty 2006, 21:45

Marek Szufa napisał:Po dlugich rozmowach z urzednikami w ULC-u -mam nadzieje- udalo mi sie przekonac Inspektora, aby w majacej byc w najblizszym czasie nowelizowanej odnosnej ustawie, przed
cyfra 5kg. dopisano "2".


Marek Szufa napisał:Drugi problemem RC to ubezpieczenie od OC

...

Mamy nadzieje , ze uda sie nam-jako KM- wynegocjowac nowe warunki z ubezpieczycielem, takie by przynajmniej w jakims stopniu przystawaly do naszej polskiej rzeczywistosci. Jestem rowniez w trakcie rozmow z ALLIANZ, w sprawie takiego ubezpieczenia.


I takich właśnie np. działań KM oczekują ci, dla których modelarstwo to nie (tylko) wyczyn, ale [także]/[przede wszystkim]/[wyłącznie] relaks.

Wytrwałości i skuteczności życzę,
Janusz 'Kaper' Bucki
Awatar użytkownika
Janusz 'Kaper' Bucki
 
Posty: 4
Dołączenie: Czwartek, 9 Luty 2006, 20:55
Miejscowość: Warszawa-Ursynów


Powróć do Najważniejsze sprawy Sekcji Modelarskiej archiwum