nowe zasady w rankingu

Członkowie aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń.

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 19 Maj 2010, 18:21

Witam
Czasy się zmieniają, lata lecą kto nie jest ciekawy świata ten zostaje w tyle i w konsekwencji przegrywa.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Jonasz Wolny » Środa, 19 Maj 2010, 20:39

Gdyby było jak piszesz to zawodnicy którzy nie poświęcają 7 weekendów w sezonie na objeżdżanie Europy, powinni w konsekwencji przegrywać, bo osoby ciekawe świata, nabytym doświadczeniem powinny ich rozbić w pył w kraju. A chyba nie do końca tak jest.

Nikt nie może chyba zaprzeczyć że osoba startująca w 14 imprezach ma większe szanse niż ta która wystartuje w 6. to jest jakby oczywiste i chyba nie ma sensu nad tym dyskutować

Podział wynika bliżej lini zaradny - nie zaradny


Przepraszam bardzo ale modelarstwo jest moim hobby, momentem w którym się relaksuję i odpoczywam i szczerze nie mam ochoty biegać, błagać i skamlać o pieniądze na to, bo chyba nie o to w tym chodzi.
Jonasz Wolny
 
Posty: 5
Dołączenie: Środa, 2 Grudzień 2009, 23:03
Miejscowość: Szczecin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wojciech Frąk » Środa, 19 Maj 2010, 21:15

Witam
W modelarstwie ogromną niewiadomą są zrządzenia losu-czytaj warunki pogodowe. Czasami potrafią tak zamieszać że ostatni stają się pierwszymi. Czy Kubica i Małysz doszliby do swojej klasy kręcąc się w polskim piekiełku. Czy osiągneli by swoje wyniki bez pieniędzy pozyskanych w ten czy inny sposób. Śmiem watpić. Sport jest sportem i rządzi się podobnymi prawami dla wszystkich dyscyplin. Pozyskiwanie sponsorów jest ciężką pracą ale nie hańbiącą. To nie zabieganie o jałmużnę. Są ludzie i instytucje, które chcą wydawać pieniądze na sport. W tym nasza głowa aby wydali je na nas.
Rekreacja i spokój nie idą z wyczynem. No chyba gdy lata extraklasa kontra IV liga.
Wojtek
Wojciech Frąk
 
Posty: 158
Dołączenie: Poniedziałek, 13 Marzec 2006, 20:42
Miejscowość: Lublin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Jonasz Wolny » Środa, 19 Maj 2010, 21:47

Z tym że wydaje mi się że Robarta czy Adam nikt do tych wyjazdów nie zmuszał w tak jednznaczny sposób. Bo prawda jest taka że ktos kto nie objedzie większości zawodów w świecie nie liczy się w walce o reprezentacje.
Przepraszam trochę źle się wyraziłem, chodzi mi o to że nie każdy ma mozliwość wykonywania tej ciężkiej pracy o której piszesz a mimo to chce się liczyć w walce o reprezentacje.
Zwycięstwo jak najbardziej uspokaja.
Jonasz Wolny
 
Posty: 5
Dołączenie: Środa, 2 Grudzień 2009, 23:03
Miejscowość: Szczecin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wiesław Dziuba » Czwartek, 20 Maj 2010, 22:14

Witam,
Proponuję kolego Morgan 116,spraw sobie liczydło i przypomnij sobie jak się na nim liczy bo na komputerze jakoś Ci to nie wychodzi.Twoje wyliczenia kosztów to chyba wziąłeś z"księżyca'.Za takie kwoty jakie podajesz/9500zł i 3800zł/
to można spokojnie polecieć na P.Swiata do Kaliforni/jak nie wiesz gdzie to jest,to jest to w USA/ spokojnie wrócić do Polski i jeszcze wyjechać na kilka Pucharów w Europie.Wcześniej Staszek Kubit podawał koszt wyjazdu na Puchar do Niemiec-ok.700zł.W ubiegłym tygodniu byliśmy na Pucharze F1E w Liptowskim Mikulaszu/Słowacja/
z Rybnika to ok.220 kmx2=440 plus ok.30kmdojazdu na zbocze,koszt paliwa ok.180zł.Wpisowe 30x2==60eurox4zł=240zł.
Nocleg 9eurox2=18eurox4=72zł.W sumie bez wyżywienia to jest w zaokrągleniu 500zł.Nie jest to mało,ale też nie odpowiada to Twoim wyliczeniom.Dziwię się zresztą że jesteś tak aktywny w tej sprawie,przecież Ty prawie wogóle
nie jeżdzisz na P.Świata,a jak już pojedziesz to ptrafisz narobić takiej"obory" że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać,
tak jak to było 2 lata temu właśnie w Liptowskim Mikulaszu.
Pozdrawiam
Wiesław Dziuba
Wiesław Dziuba
 
Posty: 6
Dołączenie: Sobota, 28 Listopad 2009, 11:28

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Czwartek, 20 Maj 2010, 22:25

NO i odezwał się tan który popiera nowe zasady bo jakoś w kraju nic nie może osiągnąć a na dodatek członek komisji modelarskiej i właśnie dla tego mamy ten bajzel bo w komisji są ludzie co uchwalają uchwały pod swoje interesy zamiast dla wszystkich .ą oborę to tylko tacy jak TY potrafią robić i nie chce tu wymieniać przykładów ale dziwi mnie że ktoś taki jast pracownikiem LOTU.Pamiętaj , nie oskarżaj bo oskarżą ciebie.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Jonasz Wolny » Piątek, 21 Maj 2010, 00:14

kol Wiesławie Naprawdę sądziłeś że 9500 X 4 = 3800 /?/

po założeniu że w pierwszej wartości jest jedno zero za dużo wyliczenie staję się jak najbardziej słuszne. /liczydła dla wszystkich/
Jonasz Wolny
 
Posty: 5
Dołączenie: Środa, 2 Grudzień 2009, 23:03
Miejscowość: Szczecin

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Kańczok » Piątek, 21 Maj 2010, 10:35

Jakby nie liczć to, jeżeli ten średni koszt wyjadu na WC 700 zł ( bez jedzenia) pomnożymy x 4 wyjazdy to mamy 2800 zł czyli tyle, ile ja przytoczyłem we wniosku który wisi na początku tego wątku.Dziękuję za potwierdzenie zasadności mego wniosku.
Kańczok
 
Posty: 7
Dołączenie: Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 17:27

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Sobota, 22 Maj 2010, 00:44

Drogi Kolego Franku

Niestety nie wyszło na Twoje. Startowałeś na razie w dwóch Pucharach Świata w Czechach i na Słowacji. Ponieważ nie jesteś w stanie , jak się okazuje, policzyć prawidłowo kosztów tych startów to ja Ci w tej kwestii pomogę bezpłatnie ( wiem jaką uwagę przywiązujesz do finansów).
I puchar Świata w Hranicach. Koszt przejazdu = 200 km czyli 2x7x4 = 56 zł + 120 zł wpisowe to daje razem 176 zł
II Puchar świata Liptowski Mikulasz = 480 km czyli 4,8 X 7 x 4 = 134 zł + 120zł wpisowego = 234 zł

Razem wydałeś na start w dwóch Pucharach Świata 410 zł

Do Liptowskiego Mikulasz przyjechałeś swoim samochodem wraz z znakomitym zawodnikiem z kol Słomką. Znając Twój sposób rozliczania czyli o, 84 zł za kilometr skalkulowałeś koszt przejazdu do Mikulasza 480km x o,84 zł =
403,2 zł . W zwiazku z tym przypuszczam, że za wyjazd do Liptowskiego Mikulasza skasowałeś dzielnego emeryta Słomkę na 200 zł .
Reasumując na dwa starty w Pucharze Świata wydałeś swojego cash dotychczas około 210 zł.
Nie bierzmy pod uwagę Rumunii, gdzie kalkulując koszty, nie musisz startować. Pozostaje Toszek i Racibórz. Wydasz na Twoje starty 60 Euro czyli 240 zł i na przjazdy około 200 km czyli 2x7x4zł = 56 zł + 240 zł za wpisowe czyli w sumie ok 300 zł.

Razem na starty w 3 Pucharach Świata wydasz łacznie około 600 zł.

Znając Twój poziom sportowy te 3 starty na pewno wystarczą abyś znalazł się w reprezentacji Polski na 2011 rok.

Kwota ta różni się zasadniczo od Twojej chorej kalkulacji mówiącej, że na starty w Pucharach Świata w tym roku należy wydać 3-4 tys zł aby mieć szansę być w reprezentacji Polski.

Trochę skromności kolego Franku i stosowania rzetelnego rachunku ekonomicznego.
Tego Ci życzy Twój na pewno ukochany TKN
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Kańczok » Sobota, 22 Maj 2010, 10:08

Kochany Staszku. Perfectly wonderfull tylko te slowa przychodzą mi do głowy aby określić poziom Twoich rachunków .Dokładnie i precyzyjnie pokrywają się z moimi.Potwierdziłeś tym samym , że jedynym racjonalnym sposobem liczenia kosztów przejazdu jest mój przelicznik 0,84 zł/km.Polecam go wszystkim modelarzom wybierającym się na WC.

pozrawiam franek


P.S.
...małe sprostowanie: z Gienkiem rozliczę się barterowo.
Kańczok
 
Posty: 7
Dołączenie: Czwartek, 8 Kwiecień 2010, 17:27

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez Wiesław Dziuba » Niedziela, 23 Maj 2010, 20:50

Oświadczam wszem i wobec że nie byłem autorem zmian w regulaminie rankingu i nie ja zgłosiłem ten wniosek do Komisji Modelarskiej.Natomiast głosowałem za miedzy innymi z tego powodu aby nie powtórzyła się sytuacja z przed 2 lat kiedy po Pucharze Świata F1E w Liptowskim Mikulaszu na życzenie Kolegi Hieronima Józefa Morgały do listy startowej juniorów organizatorzy dopisali podopiecznego kol.Morgały./Juniora tego nie było na zawodach i nie wykonał tam żadnego lotu!/W ten sposób mógł łatwo dostać 15 pkt w rankingu za udział w zawodach!Przypadek ten opisałem kilka miesięcy temu na MLiK-u.
Amen
Wiesław Dziuba
Wiesław Dziuba
 
Posty: 6
Dołączenie: Sobota, 28 Listopad 2009, 11:28

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Niedziela, 23 Maj 2010, 21:28

Potwierdzam słowa Wiesława Dziuby. Po tym zdarzeniu zapytałem jednego z organizatorów World Cup w Liptowskim Mikulaszu - przesympatycznego zresztą Janka Szmeringaja dlaczego tak zrobił. Odpowiedzial, bardzo zażenowany , ze na prośbę Józefa Hieronima Morgały. Bardzo przepraszał, bo nie zdawał sobie sprawy jakie konsekwencjae to wnosi do naszego polskiego rankingu. Mimo wykazania totalnego oszustwa jakiego dopuścił się morgan 1169 w dalszym ciągu ma on czelność niekorzystnego wypowiadania na temat uczciwych ludzi, do których należy między innymi Wiesław Dziuba. Jest to szczyt bezczelności i obłudy.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Niedziela, 23 Maj 2010, 22:07

Oświadczam że nic takie nie miało miejsca o czym ci dwaj piszą , a może by tak sięgnąć jeszcze ze pięć lat do tyłu i opisać inne przekręty , wstyd mi za was bo zachowujecie się jak pisowcy , mstliwi , złośliwi i zakłamani ale jeżeli myślicie że się uwolnicie od mojej osoby do się mylicie , ogarnia was strach bym przypadkiem nie wrócił do latania bo nie ma w tedy dla was szans na zwycięstwo. Będę patrzył wam na ręce z wyjątkową troską , na razie nie ma potrzeby przytaczać minionych sezonów ale zawsze to mogę zrobić i nie będzie wam obojgu miło.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez kubit » Niedziela, 23 Maj 2010, 22:47

To jest moja opinia i opinia Wiesława Dziuby. Zawsze oszust i grandziarz bedzie przeciwstawiał swoje kłamstwa prawdzie. A straszenie mnie czy Wieśka powrotem do latania morgana 1169 jest przekomiczne. Najlepiej byłoby aby Morgan 1169 skorzystał z propozycji kilku państw, które według Jego własnej opinii podobno zabiegają aby startował w ich barwach. Podobno są to Korea Północna, Kazachstan i Kuba. To byłoby znakomite wyjscie z obecnej sytuacji. Z drugiej strony to nawet tych państw byłoby mi szkoda.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: nowe zasady w rankingu

Postprzez morgan1169 » Niedziela, 23 Maj 2010, 23:41

Dorobiliście sobie Panowie swoją teorię i nterpretację , ja mam prawo zgłaszać kolegę dostarczając licencję i wnosząc opłaty startowe a co dzieje się dalej czy zgłoszony zawodnik wystartuje czy nie to już jego sprawa, ale wy nie znacie języka słowackiego jak i wielu innych więc pasowała wam teoria spisku na pobycie się niewygodnego rywala. Co do przekrętów to startowałem w M.P małych form i zawodnik zrezygnował z startów ze względu na fatalną pogodę i pełnił funkcję sędziego na koniec okazało się że ten sędzia jest na liście startowej z trzema maksami , na P.P w F1E sedziowie mierzą czas lotu kiedy dawno model już pływał na wodzie dopiero interwenca kolegów opamiętała sędzujących. Jeszcze inną sprawą to wyjazdy osób trzecich na M.E. czy M.Ś, na takzwany krzywy ryj , o tym mówi się w kuluarach by nie robić wstydu ekipie ale do mnie to dochodziło bo znasm języki i było mi bardzo wstyd , jeżeli mnie było stać zapłacić za osobę toważyszącą dwieście parę euro to Panowie bogacze za swoich tym bardziej powinni zapłacić, ja mówię o tym głośno i to się nie podoba władzom . Ostatni post Kubita wybitnie świadczy o tym jak bardzo boi się moich startów i jaki niski poziom inteligencji przedstawia swoja osobą.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

PoprzedniaNastępna

Powróć do Treść oficjalnych i roboczych wniosków do Komisji Modelarskiej