wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Członkowie aeroklubów regionalnych i stowarzyszeń.

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Piotr Szymański » Poniedziałek, 30 Listopad 2009, 12:42

Na tym forum obowiązuje podpisywanie się imieniem i nazwiskiem (lub tylko nazwiskiem) ale widocznie nie wszystkich to obowiązuje.Poruszanie przez Pana Morgan tematu o zeszłorocznym powołaniu juniorów do reprezentacji F1E jest bezsensowne bo zostało to omówione i wyjaśnione , dlatego dziwię się że Pan Morgan o tym zapomniał.Niestety jesli ktoś sobie zawala sprawę i ma podejście do reprezentacji jakie ma , to sam sobie jest winien i nie może kogoś posądzać że wszedł tylnymi drzwiami.Na temat oszustwa na PŚ w Liptovskim Mikulaszu nie będę się wypowiadał bo według mnie to żenada.
Strona F1E
http://modelpiotrekf1e.pl.tl
Zapraszam
Piotr Szymański
 
Posty: 66
Dołączenie: Piątek, 29 Grudzień 2006, 21:03
Miejscowość: Racibórz-AGL

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Wiesław Dziuba » Poniedziałek, 30 Listopad 2009, 16:26

Myślę że propozycje Marka Romana jest interesująca i jestem za,również w klasie F1E.Ta sprawa była również poruszana w gronie kolegów startujących w klasieF1E.Inną sprawą poruszaną często w naszych dyskusjach jest sprawa naliczania 50% punktów za rok ubiegły.Wydaje mi się/i nie tylko mnie/że jest to zbyt duża liczba.Optymalnie powinno być 20%,no najwyżej 25% punktów.Łatwiej wtedy byłoby "dopędzić"czołówkę m.innymi przez młodych zawodników awansujących z grupy juniorów
Wiesław Dziuba
Wiesław Dziuba
 
Posty: 6
Dołączenie: Sobota, 28 Listopad 2009, 11:28

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 30 Listopad 2009, 21:58

Wytłumaczę ci Gienek o co tu chodzi. Po winni władze zawiadomić juniorów o takim poronionym pomyśle jak przegląd modeli po sezonie a nie zrobili tego a ja czy ktoś inny co choć trochę myśli nie ma obowiąxku pracować za władze.Skoro chciało sie cos takiego zrobić to należało osobuiście powiadomić , ja nie jestem ani posłańcem ani sługą. Obaj juniorzy nie wiedzieli o niczym. Po za tym takie przeglądy robi się na początku sezonu tak aby zawodnik módł się przez okres zimowy przygotować i uzupełnić braki chyba że w modelarstwie są inne zasady o których mało kto wie.Teraz wszystko jasne?
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Poniedziałek, 30 Listopad 2009, 22:14

Co do zmian w naliczaniu punktów to myślę że zmiany powinne iść dalej i komisja powinna sie nimi zająć. Propozycja jest taka
1/ zmiana w sposobie rozgrywania m
M.Ś , i ME osobno rywalizacja indywidualna i tu oprucz trujki w rankingu z ostatniego roku startowała by załużmy pierwsza dwudziestka z P.Ś . Zwiększyło by to uczestnictwo w zawodach z kożyścią dla zawodnikuw i organizatorów.
2/ Do udziału w Mitrzostwach drużynowych obowiązywał by ranking krajowy jak napisałem.
3/ Dla czego osobno indywidualne i osobno drużynowe, w drużynowych mistrzostwach wreszcie była by drużyna i każy na wzajem by sobie pomagał i dbał o wynik dla drużyny a w obecnym systemie to już na starcie oprucz rywalizacji tej zewnętrznej jest rywlizacja wewnętrzna która wręcz uniemożliwia współpracę zespołową. W indywidualnej klasyfikacji wiadomo że każy lata dla siebie no i oczywiście kraju który reprezentuje.
Takimi to te4matami powinna zajmować się komisja a nie pierdołami.

HIeronim JÓzef Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Roman Sowa » Wtorek, 1 Grudzień 2009, 00:01

Panie Józefie po to jakaś instytucja powołuje trenera by był za coś odpowiedzialny. To, po co nam taki trener, który by nie miał nic do powiedzenia. Sam Pan wie, dlaczego trener zarządził przegląd ilości i jakości modeli po skończonym ubiegłorocznym sezonie dla kadrowiczów. Wiadomym było, że tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w tym samym miejscu, co wcześniej Mistrzostwa Europy. Tereny były bardzo trudne gdzie zawodnicy tracili modele i nie było sensu by jechał tam zawodnik z jednym czy dwoma modelami. Sam Pan pisze, że nie było to żadne zgrupowanie kadry tylko przegląd stanu posiadania modeli. Panie kolego, jeżeli jak do tej pory czytam posty to kolega Duraj był Pana podopiecznym, to chyba korona by Panu z głowy nie spadła powiadamiając ww. zawodnika. Nie czarujmy się na tamtą chwilę to ten zawodnik nie dysponował zbyt dużą ilością modeli. Swoją drogą sam Pan pamięta, kiedy był ustalany skład reprezentacji. Jeżeli zawodnicy mieli by aspiracje do reprezentacji to mogli przyjechać na jednodniowe wiosenne zgrupowanie. Mam jeszcze jedną prośbę czy może Pan jaśniej opisać zasady naliczania punktów. Czytając to jakoś nie mogę zrozumieć o co w tym poście Panu chodzi.
Pozdrawiam Roman Sowa
Roman Sowa
 
Posty: 21
Dołączenie: Środa, 5 Wrzesień 2007, 22:41

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez morgan1169 » Wtorek, 1 Grudzień 2009, 01:19

Może i racja że trochę nie jasno ale o tym powinno się dyskutować ale ja zrobił bym tak oczywiście gdy by dało się zmienić system czyli oddzielnie mistrzostwa drużynowe i oddzielnie indywidualne, reprezentacja drużynowa to trzy pierwsze miejsca w danym roku i żadnych puntów z roku poprzedniego i kto wie czy nie rozwiązało by to wszystkich sporów i nieporozumień i tak samo reprezentacja indywidualna. Przemawia za tym większa rotacja i równe szanse dla tych co zaczynają. jest też większa obsada w P.Ś bo była by sytuacja że walczono by o te ostatnie miejsce gwarantujące indywidualny start w MŚ czy M.E. NIe chcę robić precedensu ale warto nad tym pomyśleć. Teraz jak jest to wiemy że po super sezonie to przez parę lat na przeciętnym poziomie utrzyma się w reprezentacji, no taka jest prawda. Wprowadzając takie zmiany że nie ma dodatkowych punktów to ten co będzie chciał być w reprezentacji będzie musiał stanąć na własnych uszach by zdobyć to miejsce.
Co do mjej korony to by mi nie spadła tylko jeden z naszych kolegó zadzwonił do mnie i dotyczyło to mojej osoby a że nie było to dla mnie przyjemne to postanowiłem wyłonczyć się i nikomu moich informacji czy wiadomości nie przekazywać , skoro posuneli sie do czegoś takiego to niech wykonują swoją pracę do czego się zobowiązali.To tyle na ten temat i proszę o zokończenie tego tematu korony.
wiesz już co myślałem , zlikwidoweanie puntów z roku poprzedniego myślę że poprawiło by to i atmosferę i frekfencję i chyba podniosło poziom.

Hieronim Józef Morgała
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Pawel Praus » Środa, 2 Grudzień 2009, 08:56

Panie Hieronimie słownik ortograficzny jest przyjacielem, a nie wrogiem!!
Zalecam stosowanie.
Pawel Praus
 
Posty: 86
Dołączenie: Wtorek, 1 Wrzesień 2009, 09:39

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 2 Grudzień 2009, 20:00

Panie Pawle,
To ja Panu też coś zalecę...
Zalecam uważne czytanie tematu wątku.
Zalecam umiar i takt w zaznaczaniu swojej obecności na forum.
Zalecam milczenie, zwłaszcza, jeśli się nie ma kompletnie nic do powiedzenia w temacie sprawy.
Zalecam powściągliwość w wytykaniu nieistotnych błędów innym, bowiem zawsze może znaleźć się ktoś, kto bez drobnych potknięć bezlitośnie obnaży płytkość intencji, miałkość argumentacji i/lub koncepcyjną pustkę "cenzora".
(To ostatnie najmniej Pana dotyczy. Nieśmiało zakładam, że jako członek Komisji Modelarskiej, ma Pan o wiele więcej do zaproponowania modelarzom, niż popularyzowanie zasad ortografii.)

Stosowanie powyższych zaleceń ułatwi dyskusję ludziom chcącym rozmawiać merytorycznie - nie będą musieli przebijać się przez nic nie wnoszące posty i szybciej wypracują rozwiązanie problemu.

Do Pana Adama - założyciela wątku i pozostałych Dyskutantów...
Ten wątek od 4'tego czy 5'go postu ma niewiele wspólnego z tematem.
Na anonimowych forach moderator powinien usunąć wszystkie wypowiedzi odbiegające od tematu, bo to on dba o spójność wątku.
Tu nie ma anonimowości.
Każdy z nas swoim nazwiskiem podpisuje swoje wypowiedzi, odpowiada za nie i za to co zrobił z tematem - wniósł coś konkretnego i popchnął sprawę naprzód, czy... rozjechał temat luźnymi dygresjami uniemożliwiając wypracowanie kompromisowego poglądu i podjęcie decyzji.
Stąd, na "nieanonimowym" forum moderator nie ma prawa "cenzurować/moderować" wypowiedzi, póki w sposób rażący nie są naruszane podstawowe zasady kulturalnej komunikacji.
Prawo moderowania tematu ma jedynie założyciel/właściciel wątku - wystarczy wiadomość do administracji forum z żądaniem wydzielenia, lub usunięcia niektórych postów, zdań itp.
Wszystkim użytkownikom pozostaje zawsze umiar, koncentracja na konkretnej sprawie - czytanie ze zrozumieniem i odpowiadanie na temat, "autocenzura", a w ostateczności możliwość edycji i usunięcia własnego postu
(edycja lub usunięcie za podaniem przyczyn najlepiej).

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez kubit » Czwartek, 3 Grudzień 2009, 10:53

Drogi Tomku

Udzielajac cennych rad uczestnikom dyskusji zapomniałeś powiedzieć chyba najważniejszego. Każdy uczestnik dyskusji powinien wykazać się dobrą wolą i mówić prawdę. Tych cech zabrakło sfrustrowanemu "morganowi 1169" i takie powstały tego konsekwencje ( każdy kto uważnie czytał na pewno takie wnioski wyciagnie). A niekiedy oznaki na jakie zwrócił słusznie uwagę Paweł mogą dać wiele do myślenia jak chodzi o ocenę całokształtu sylwetki dyskutanta.
Jutro rozpoczyna się spotkanie w Warszawie ( patrz strona AP) i mam nadzieję, że się na nim pojawisz aby dokończyć naszą dyskusję.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Tomek Osinski » Czwartek, 3 Grudzień 2009, 22:04

Drogi Staszku, Drodzy Dyskutanci,
W/g mnie dyskusja dalej powinna toczyć się na forum publicznym. Ten i inne ostatnie wnioski do KM sygnalizują, że system punktacji Rankingu KN nie jest doskonały i nie spełnia oczekiwań zawodników.
Dodatkowo, z programu Zjazdu wynika, że Komisja M. i tak nie będzie miała czasu, żeby z uwagą pochylić się nad ostatnimi wnioskami. Prawdopodobnie nie zapadną wiążące decyzje.
Jest czas na dyskusję, więc...

Dla ułatwienia rozważań proponowałbym podział tego wątku na dwa odrębne tematy(lub stworzenie nowego):

- wprowadzenie łącznej klasyfikacji juniorów i seniorów w Rankingu F1, czyli pierwotny temat wątku/wniosku Pana Adama Kopacza.

I temat, który wyłonił się tu w trakcie sporu, jest sygnalizowany w innych wnioskach, w ogóle przewija się od dawna, choć nigdy nie został gruntownie przedyskutowany na forum publicznym, czyli:

- jakiego chcemy Rankingu Kadry Narodowej?...
1. Skomplikowanego, opartego na wielu współczynnikach, od punktów za uczestnictwo w Pucharach Świata, przez dziedziczenie punktów z poprzednich sezonów, po ocenę stanu i ilości modeli.
2. Maksymalnie przejrzystego, w którym pod uwagę bierze się jedynie punkty z MP i PP - czyli zrozumiałego i czytelnego nawet dla 6'ciolatka.
3. Kompromisowego, czyli punkty za MP i PP ze współczynnikami 1, oraz punkty za końcową klasyfikację Pucharu świata ze współczynnikiem 0,5(na przykład).


Posty nie na temat, nadmiernie emocjonalne, krytykanckie itp zostałyby usunięte lub przeeniesione do Hyde Park'u - wedle życzenia autorów - bo toczy sie tu też 3'ci spór o prawdę. A ja, jak pewnie spora część z nas, nie czuję się powołany do rozstrzygania w kwestiach prawdy.

Pytanie do Pana Adama...
Czy życzy Pan sobie uporządkowania wątku?

Pytanie do Trenera Kadry Narodowej i do Komisji Modelarskiej...
Czy dostrzegacie, Koledzy, potrzebę rozmowy o systemie Rankingu KN?

Czy chcecie o tym rozmawiać z zawodnikami?

Pozdrawiam,
Tomek

PS do Staszka
Choć wniosek do Biura AP/wydz. modelarski wysłałem, to na spotkaniu raczej mnie nie będzie, bo przeziębiony jestem od tygodnia, a nie chciałbym nikogo zarazić, ani rozłożyć się na amen. Zobacze jak sie będę czuł w sobote. Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez kubit » Niedziela, 6 Grudzień 2009, 21:53

Cześć Tomku

Na posiedzeniu Komisji Modelarskiej w dniach 3-5 grudnia 2009r ranking do kadry w F1 został dość radykalnie zmieniony. Szczegóły będą sądzę wkrótce na stronach AP. W każdym razie wynik rankingu obecnie zależy od Mistrzostw Polski i końcowych wyników Pucharu Polski i Pucharu Świata. Z całą pewnoscią powinien odpowiadać tym dotychczas niezadowolonym, wątpię natomiast aby odpowiadał tym dotychczas zadowolonym ( a było ich moim zdaniem było znacznie więcej). Jest to jednak decyzja Komisji Modelarskiej i trudno z nią obecnie polemizować. Zobaczymy jaki będzie efekt i za rok powrócimy być może do tematu.
Ostatnio edytowano Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 18:07 przez kubit, łącznie edytowano 1 raz
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Tomek Wlazłowski » Niedziela, 6 Grudzień 2009, 22:43

Czyli będzie jak w F2 tzn. niezależnie od punktów w rankingu jak narazisz się TKN (choćby TKN nie widział cię na oczy)
to po Kadrze !

Pozdrawiam: Tomasz Wlazłowski - (odrzucony z Kadry już w sierpniu przez TKN przed oficjalną punktacją)
F2BTOM
Awatar użytkownika
Tomek Wlazłowski
 
Posty: 5
Dołączenie: Sobota, 17 Luty 2007, 00:05
Miejscowość: Sosnowiec

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez kubit » Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 13:30

Ranking obowiązuje we wszystkich klasach i na pewno będzie przestrzegany. Oprócz rankingu w zasadach kwalifikacji do kadry i reprezentacji obowiazuje jeszcze nienaganna postawa sportowa, przyzwoite zachowanie, przestrzeganie norm społecznych. Kolega Wlazłowski naraził się nie tyle mnie co całej społecznosci modelarskiej F2. Kolega Wlazłowski zaliczył w tym roku starty w zawodach nie mając ważnej licencji ( licencję wykupił mniej więcej w połowie sezonu). Ponadto na kilka dni przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy z tego wyjazdu zrezygnował ( nie podając mi żadnego usprawiedliwienia) sprawiajac, że w Mistrzostwach wystartowała reprezentacja 2-osobowa co pozbawiło ją jakichkolwiek szans na zajęcie przyzwoitego miejsca. Nie tylko ja ale jakikolwiek trener na świecie nie zaakceptowałby takiego zawodnika do kadry na kolejny sezon.
Ostatnio edytowano Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 18:08 przez kubit, łącznie edytowano 1 raz
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez kubit » Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 14:18

Zawsze mnie irytują mocno niesprawiedliwe oceny i posądzenia. Dlatego też ustaliłem nieco więcej szczegółów w tegorocznej działalności byłego członka kadry narodowej kol. Wlazłowskiego
1. W kwietniu kol. Wlazłowski wystartował w zawodach zaliczanych do Puchar Świata w Hradec Kralowe ( Czechy) nie majac ważnej licencji Aeroklubu Polskiego. Pytanie: W jaki sposób został dopuszczony przez organizatorów do zawodów? Moze sam to zechce wyjaśnić. Dla ścisłości: licencję kol. Wlazłowski wykupił 11 lipca 2009 roku.
2. Umówił się na trening Z kol. Borzęckim i Dziubą na Śląsku, na który Paweł Dziuba przyjechał z Warszawy. On sam na treningu się nie pojawił mimo iż mieszka na Śląsku.
3. Zaledwie na 3 dni przed Mistrzostwami Europy i to dopiero po interwencji biura i Pawła Dziuby oświadczył, że na Mistrzostwa nie jedzie, bo ma problemy domowe ( mnie o tym nie raczył powiedzieć wogóle). W takiej sytuacji nie można było reprezentacji uzupełnić o innego zawodnika bo oczywiscie nie starczyło już czasu. Sytuacja taka może skutkować brakiem zgody Ministerstwa Sportu na wysłanie reprezentacji F2 na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Wbrew pozorom Ministerstwo analizuje takie przypadki, ocenia je i ma do tego całkowicie prawo. Ministerstwo Sportu może nie zgodzić się na wyjazd danej reprezentacji nawet wówczas gdy tego wyjazdu nie dofinansowuje. A w modelarstwie na każdy wyjazd otrzymujemy dofinansowanie ( jak dotychczas).
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: wniosek o zmianę zasad punktacji Rankingu F1

Postprzez Tomek Osinski » Poniedziałek, 7 Grudzień 2009, 21:44

Witam Staszku, witam Wszystkich,
kubit napisał:3-5 grudnia 2009r ranking do kadry w F1 został dość radykalnie zmieniony. ...powinien odpowiadać tym dotychczas niezadowolonym, wątpię natomiast aby odpowiadał tym dotychczas zadowolonym ( a było ich moim zdaniem było znacznie więcej).
Skoro większość była zadowolona z Rankingu i nie chciała zmian, to po co zmienialiście? I jak definiowana jest większość?

kubit napisał:Jest to jednak decyzja Komisji Modelarskiej i trudno z nią obecnie polemizować. Zobaczymy jaki będzie efekt.
To zmieniacie coś nie próbujac przewidzieć efektów???
Jeśli tak, to przypominacie mi w działaniu ewolucję - potężną choć ślepą siłę natury. Ewolucja polega na generowaniu tysięcy losowych/chaotycznych zmian. Dziełem przypadku jest to, która zmiana pozwala gatunkowi przetrwać/odnieść sukces.
Zauważmy, że w przeciwieństwie do Ewolucji, nie mamy setek milionów lat na czekanie, aż metodą dziesiątek prób i błędów KM znajdzie optymalny system rankingowy.

Na szczęście można przyjąć, że Komisja Modelarska ma kapitalną przewagę nad chaotycznymi siłami natury - intelekt - zdolność analizy przyczyn i skutków, syntezy wniosków. Wyposażona w owe narzędzia, daleko szybciej odnajdzie optymalny system rankingowy, niżby zrobiła to ewolucja. Wszak, jak wiemy z historii naturalnej, ewolucja poświęciła tysiące pięknych gatunków, nim nieliczne z nich przystosowała do zmieniających się warunków otoczenia.
Chciałbym wierzyć, że Komisja Modelarska potrafi uchronić Sekcję Modelarską AP przed smutnym losem wyginięcia nieprzystosowanych dinozaurów, czyli przed totalnym zanikiem frekwencji na zawodach.

Właściwie jaki jest cel nadrzędny Rankingu? Poza wyłonieniem reprezentacji.

Za trenera KN Pawła Włodarczyka - wiadomo - skomplikowanie, wielość współczynników, eliminacyjna a nie przygotowawcza funkcja obozu kadry, pozwalały swobodnie rozgrywać interesy dowolnej grupy ludzi, utrzymywać w skłóceniu między sobą, czyli we względnym posłuszeństwie wobec "rozgrywającego". Cały ranking i tak nie miał sensu, bo o kształcie reprezentacji decydowały dodatkowe i niejasne kryteria uznaniowe - tak często stosowane względem niepokornych lub po prostu nielubianych.
W konsekwencji wielu podziękowało za taką "zabawę w sport".

A teraz? Czy na pewno nastąpiła znacząca zmiana? Gdzie ta pożądana przejrzystość i prostota zasad? Czym uzasadnić, że niemal każda kategoria ma odmienne zasady rankingu zrozumiałe tylko dla wąskiej grupki ją uprawiających?
Co teraz jest celem nadrzędnym rankingu?

Czy nie jest tak, że każde działanie AP i KM , każdy generowany przepis powinny być rozpatrywane pod kątem wpływu na powszechność i dostępność sportów lotniczych?
Bo to powszechność i popularność sportów lotniczych tłumaczą sens istnienia Aeroklubu i Sekcji Modelarskiej.
W innym wątku ustaliliśmy, że nie da się zadekretować aktywności i frekwencji.
Nie zmienia to faktu, że nieprzemyślanymi przepisami można tę aktywność i frekwencję bardzo skutecznie popsuć.

A skoro wyżej ustaliliśmy, że KM nie działa jak Ewolucja na oślep, tylko w sposób przemyślany, to moje kolejne pytanie do Kolegów z KM brzmi...
Jaki cel nadrzędny Wam przyświeca, kiedy wprowadzacie kolejne modyfikacje Rankingu
i kiedy tworzycie inne przepisy regulujące rzeczywistość modelarską?

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Treść oficjalnych i roboczych wniosków do Komisji Modelarskiej

cron