Kadra narodowa 2011

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 3 Listopad 2010, 23:01

O Pan Przewodniczący pisze już trochę lepiej i jaśniej aczkolwiek nie do końca prawdę,
bo dodam tylko, że zgodnie z nową ustawą oraz cytowanymi przez Przewodniczącego KM przepisami kodeksu FAI, nic nie stoi na przeszkodzie aby nadal była jedna licencja AP i FAI, nawet z obowiązkową składką na rzecz AP, co nie jest równoznaczne z obowiązkową przynależnością do jakiegokolwiek stowarzyszenia,
bo ile znam prawo międzynarodowe, to nie może ono narzucać obowiązkowej przynależności klubowej zawodnikowi, bo to nie ma znaczenia w rywalizacji międzynarodowej,
natomiast to, że kodeks FAI "w wolnym tłumaczeniu" mówi o wyłącznym wydawaniu przez aeroklub narodowy (członka FAI) licencji FAI, nie oznacza jeszcze, że jej posiadacze muszą być członkami tegoż aeroklubu, bo uprawianie sportu to uprawianie sportu a uczestnictwo w życiu stowarzyszenia, czyli posiadanie praw i obowiązków, to zupełnie inna bajka ale mogę się mylić... - tu trzeba fachowca od tłumaczeń.

Dziękuję Panu Przewodniczącemu za zabranie głosu i czekamy na nowe regulaminy, bądź regulacje prawne, bo ustalenia KM, to tylko ustalenia i stanowiska KM, a jak powszechnie wiadomo, wiążąca jest uchwała Zarządu AP, która powinna być podparta odpowiednimi przepisami polskimi i międzynarodowymi.

Z wyrazami szacunku - W.Lesiuk
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 3 Listopad 2010, 23:26

Boniecki Jerzy napisał:Komu i na jakiej podstawie wydawana jest licencja FAI określa aeroklub narodowy - komisja jest zdania że licencje FAI otrzymają tylko członkowie AP ( w tym też członkowie stowarzyszeń wspierających).Nie może byc powołany do kadry ktoś kto nie będzie człnkiem AP - bo nie otrzyma licencji FAI.
Znaczy, KM tworzy monopol na starty w zawodach modelarstwa lotniczego i kosmicznego. Krajowych czy międzynarodowych - właściwie żadna różnica.

Ja bym tę Wojtka analizę "podstaw prawnych" uchwały Komisji Modelarskiej o hermetyzowaniu sportu modelarskiego streścił krótko, jednak nie chce sie narażać adminowi.
Zamiast tego, wolę po prostu zapytać...

Czemu ma służyc ta uchwała? Jakie korzyści odniesie Aeroklub, Sekcja Modelarska? Czy wzrośnie frekwencja na zawodach?
I pytanie dodatkowe za 100 punktów - po co w ogóle wydawać licencje krajowe niezrzeszonym, skoro nie dostaną "licencji międzynarodowej"?
To jakiś półśrodek.
Zachęcam KM do pójścia na całość w realizacji swojej wizji DOSTĘPU DO SPORTU.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Czaro » Czwartek, 4 Listopad 2010, 07:43

Boniecki Jerzy napisał: komisja jest zdania że licencje FAI otrzymają tylko członkowie AP ( w tym też członkowie stowarzyszeń wspierających).

Czyli nie będąc członkiem A. regionalnego, lub Stowarzyszenia wspierającego będę miał nie tylko zablokowaną możliwość dostania się do reprezentacji, ale również nie będę mógł pojechać na jakiekolwiek zawody zagraniczne typu Eurotour, czy Puchar Europy/świata? Gdzie nie trzeba być w żadnej kadrze, jedzie się z własnej inicjatywy, nie dostaje się z AP na wyjazd ani złotówki, czyli nie pasożytuje na nikim (ew. na swojej własnej rodzinie)? Aeroklub będzie mi moją własną ambicję ograniczał?
Chore.
Awatar użytkownika
Czaro
 
Posty: 48
Dołączenie: Piątek, 10 Luty 2006, 00:25
Miejscowość: Warszawa

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez model2002 » Czwartek, 4 Listopad 2010, 16:14

Witajcie!
Czytając powyższe posty, jedno jest pewne,że pomimo nazwy nie jest to Komisja Modelarska.

Mieczysław Czapla
Awatar użytkownika
model2002
 
Posty: 27
Dołączenie: Piątek, 17 Luty 2006, 18:43
Miejscowość: Białystok

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 5 Listopad 2010, 13:20

Panwie nie ma co na razie strzępić języka. Poczekajmy na finalny dokument czy możne projekt/y konkretnych zmian w formie zapisów, regulaminów, uchwał.
Na razie zapaliliśmy się do strzępka informacji i to jeszcze możne nie precyzyjnie podanego lub wyjętego z kontekstu, przez co nie jeden mógł się poczuć dotknięty zarówno po stronie całej rzeszy modelarzy jak i KM. Ze swojej strony przepraszam.

Każdy z nas chce być informowany o tym co planuje się zmieniać czy wprowadzać, zwłaszcza jak są to zmiany istotne. Tu możemy taka informacje uzyskać i czasem albo na szczęście odpowiednio szybko zareagować czy pomóc znaleźć lepsze rozwiązanie.

Zjazd czy też spotkanie w grudniu w Lisich Kątach, zgodnie z info Przewodniczącego KM. Kto możne niech jedzie, bo te sprawy będą pewnie poruszane.
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Tomek Osinski » Piątek, 5 Listopad 2010, 16:46

Darku,
Nie sugerujesz chyba, że Trener modelarskiej kadry narodowej(pisownia Trenera) generuje szum informacyjny na forum.
Trener wyraźnie zalecił zawodnikom aspirującym do Kadry Narodowej zapisanie się do AP w terminie do 20 listopada.

Obawiam się, że koledzy z KM nie potrzebują dyskusji, sugestii - nie mają ochoty "wsłuchiwać" się w nasze potrzeby. Konsekwentnie i z uporem wdrażają własną, autorską i autorytarną wizję "rozwoju" modelarstwa wyczynowego. Są bezkompromisowi, jak... hmmm... jak zepsuty walec drogowy bez kierowcy - możesz sobie krzyczeć i machać rękami - jeśli nie zejdziesz mu z drogi, to cię przejedzie a i tak zrobi swoje.
Najlepszy przykład - ciągły brak odpowiedzi kogoś z KM, jakie korzyści mamy odnieść dzięki tej uchwale.

Wypada zauważyć, że ani razu nie odbyła się tu dyskusja zanim jakaś uchwała "zatrzęsła życiem modelarskim w Polsce".
Forum słuzy KM raczej jako słup obwieszczeniowy post factum.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Darek Kuras » Piątek, 5 Listopad 2010, 23:35

Niestety ale wygląda to na szum informacyjny.
Jakieś pół roku temu zwrócono mi uwagę czy może było to w formie pytania, dlaczego nie wysyłam informacji o organizowanych przez mój klub zawodach PŚ, celem umieszczenia ich na stronie AP, która jest głównym (w domyśle pewnym) miejscem informacji dla modelarzy w tym kraju. Fora internetowe forami ale oficjalna strona AP (http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/) ma między innymi to zadanie. Zgodziłem się z tym w zupełności i takoż uczyniłem.
Tyle tytułem dygresji.

Idąc tą myślą przewertowałem w/w stronę i ani w aktualnościach ani w komunikatach nie znalazłem żadnej informacji o tych, jakby nie było dla dużej części modelarzy, istotnych zmianach reguł gry. Znalazłem za to całą masę obowiązujących przepisów, zasad i uchwał, oraz informacji o kalendarzu, opłatach i innych. Stąd sugestia "przecieku" z prac KM nad regulaminem przyznawania licencji i zasadach powoływania Kadry. Nie przybrało to prawdopodobnie jeszcze konkretnego kształtu - czytaj wspólnego głosu KM. Informacja TKN nie ma tu znaczenia, tzn ma ale jako informacja, a nie zalecenie czy przepis mający moc sprawczą.

Co do odpowiedzi KM na nasze tutaj wołanie, to jedynymi którzy cokolwiek się (jeszcze) wypowiadają to TKN i Przewodniczący i tak jak to nie raz powtarzałeś chwała im za to, bo przynajmniej cokolwiek wiemy, jak wspomniana wyżej strona www milczy. Z tego co wiem inni członkowie KM obserwują nasze dyskusje ale z różnych powodów nie chcą w nich uczestniczyć, może ze względu na ostry ton wypowiedzi co niektórych, a może po prostu nie lubią takich form dyskusji z "ludem" - tak czy siak to ich sprawa i nie można do pisania tu nikogo zmuszać. Komisja to też nie ludzie z księżyca, patrząc na nazwiska ludzie zasłużeni i nie posądzajmy ich o najgorsze.

Także poczekajmy na coś konkretniejszego z uzasadnieniem, podstawa prawna itp itd. Tak jak wspomniałem wcześniej, zaczęliśmy za ostro nie mając pełnego obrazu sytuacji, dlatego emocje na bok i wyciągnijmy (od KM) konkrety.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Tomek Osinski » Sobota, 6 Listopad 2010, 00:41

Generalnie sie z Tobą zgadzam, Darku, poza jednym...
Tomek Osinski napisał:...inni członkowie KM obserwują nasze dyskusje ale z różnych powodów nie chcą w nich uczestniczyć, może ze względu na ostry ton wypowiedzi co niektórych, a może po prostu nie lubią takich form dyskusji z "ludem" - tak czy siak to ich sprawa i nie można do pisania tu nikogo zmuszać. Komisja to też nie ludzie z księżyca, patrząc na nazwiska ludzie zasłużeni i nie posądzajmy ich o najgorsze.
Jeśli ktoś nie potrafi czy nie chce sie komunikować, bo sie obraził na społeczeństwo, to niech ustapi, a nie miejsce zajmuje bezproduktywnie. Albo, co gorsza, wymyśla jakieś przepisy z kosmosu oderwane od rzeczywistości.

Komunikacja to warunek działania w każdej branży. Po obrażeniu sie i nabraniu wody w usta wylatuje sie z każdej roboty, albo samemu odchodzi.
Zasługi... za zasługi można dostać order, a nie wieczne "stanowisko" z obietnicą patrzenia przez palce na każdą głupotę "legislacyjną".

Dobranoc.
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Poprzednia

Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje