Kadra narodowa 2011

Komunikaty, wydarzenia i aktualności Komisji Modelarskiej i Aeroklubu Polskiego.
Link do strony modelarskiej AP: https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez morgan1169 » Sobota, 30 Październik 2010, 12:14

Panie TK , o ile jestem wdzięczny za początek poropagowania kat. F1E choć to nie do Pana należy a do asystenta tej kat. a co ja osobiście czynię od dwudziestu lat bezinreresownie to wypowiedż że podstawą jest moralnośc a nie ranking to myślę że powinny nastąpic jak naj szybciej wybory nowych władz , ten pogląd kojarzy mi się z RM i PIS-em. Ja bardzo przepraszam ale wyniki to jest bez względna podstawa a czy ktoś Panu odpowiada czy nie to nie powinno mieć miejsca w sporcie. Nie będę się odnosił do innych określeń bo musiałbym wymieniać sytuacje i nazwisdka a tego obecnie nie chcę.
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez kubit » Sobota, 30 Październik 2010, 18:30

Oświadczenia dla admina
NIe mam zamiaru polemizować z osobnikami typu morgan 1169. Jeśli tacy fizolofowie będą mogli wypowiadać się na forum to ja się wyłączam.

1 listopada 2010
Adm. - Nie było mnie kilka dni z powodu święta. Już jestem i będę czuwał, aby nadmiar filozofii na forum nie spędzał snu z powiek Trenera i Przewodniczącego. 8)
Na marginesie: nie ma nas zbyt wielu - modelarzy/zawodników, członków AP wciąż ubywa... Póki ten trend się nie odwórci, patrzyłbym przez palce nawet na tych, którzy reprezentują inną, niż Trener TKN i Przewodniczący KM, szkołę filozofii.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Darek Kuras » Sobota, 30 Październik 2010, 19:55

Witam

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kol. Kubitem.
To właśnie nazywa się wolność, że ma się możliwość wyboru, czy chce się gdzieś przynależeć czy nie. Równie dobrze, można nazwać "pasożytami" członków aer. regionalnych itp.: dostają sprzęt, materiały, delegacje.
Oczywiście "płacą składki, chodzą na (...) zebrania" i za pewne, coś tam z własnej kiesy również dorzucają.
Ci nazwijmy to niezależni ( brzmi lepiej niż pasożyty) możliwe ze zamiast chodzić na zebrania pracują żeby zarobić na swoje hobby, trenują lub robią co im się akurat podoba ( siedzą na Mlik'u ;-)) ale sami płacą w 100% za to w co się bawią nie dostając dodatkowych subwencji.
Mają tylko jedną wadę/zaletę, są niesterowalni z poziomu wszelkiej władzy regionalnej i innej, stąd też są solą w oku tych ostatnich.

Wg mnie każda droga jest dobra jeżeli nie jest odgórnie narzucana. To już było i może wielu jest przykro, ale się nie sprawdziło.

Jeżeli chodzi o Kadrę to myślę ze Kolega pomylił tu Kadrę z Reprezentacją. Zgodnie z pkt. 3 Regulaminu, do KN powołuje się zawodników z pierwszych miejsc rankingu (3-6), Komisja to zatwierdza, a TKN może jedynie powołać dodatkowo 1 zawodnika.
Skład Reprezentacji to już zupełnie co innego. W pkt. 4 Regulaminu, przy Reprezentacji na MŚ, ME, nie ma ani słowa o KN i tu TKN ma rację, może wytypować kogo mu się tylko podoba. Jedyne pewniaki to indywidualni medaliści MŚ, ME i klasyfikacji końcowej PŚ.
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez kubit » Sobota, 30 Październik 2010, 21:19

Odpowiadam kol. Kurasowi
Kolega niestety nie zrozumiał nic z tego co napisałem. Nikt nie ma zamiaru ograniczać komukolwiek jakiejkolwiek wolności.Chodziło mi jedynie o tych zawodników, którzy aspirują do kadry narodowej. Może Kolega wyjaśni kto miałby takich powołać do kadry, kto zorganizować im zawody modelarskie, kto wysłać ich na Mistrzostwa Europy lub Świata skoro nie byłoby członków Aeroklubu Polskiego czyli nie byłoby Aeroklubu Polskiego. Czy to tak naprawdę trudno zrozumieć?
Jedynym celem powołania kadry jest wyłonienie z niej reprezentacji. Nie ma jakiegokolwiek sensu powoływać do kadry zawodnika, który nie będzie mógł być w reprezentacji. Dodatkowo z powodu ograniczeń wypływajacych z ustaleń Ministerstwa Sportu i Turystyki nie mogę do kadry powoływać wiekszej ilosci zawodników ( w kadrze moze być jedynie 20% licencjonowanych zawodników). Praktycznie pozwala to powoływać po 4 zawodników w każdej z klas. Jak z tego wynika miejsca w kadrze są bardzo cenne. Nie będę ich marnował na powoływanie kogoś kto i tak nie będzie w reprezentacji. Jaśniej się tego nie da powiedzieć.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez morgan1169 » Sobota, 30 Październik 2010, 23:20

Ja doskonale rozumię postawę TK , ale sprawdze w ministerstwie sportu czy ważna licencja prawnie wydana przez AP za którą to pobrano opłatę ogranicza takiemu zawodnikowi rywalizację o miejsce w kadrze czy reprezentacji a raczej wręcz uniemożliwia. Keżeli tak to jest to oszukiwanie modelarzy a właściwie wyłudzanie opłat bo taka licencja po za samym startem w zawodach za które i tak zawodnik zapłaci startowe nic więcej mu nie daje. Co do samych składek to można płacic wiecej ale na konto modelarzy a nie łatać dziury pilotom, modelarze sporadycznie kozystają z terenu lotniska i to jest wszystko więc jaki ma sens płacenie za innych bo chca latać samolotami , szybowcami lotniami i to na sprzęcie klubowym , oni kożystaja w pełni z tego co jest dostępne a my? AP modelarzy ma po to by ilość członków była wysoka no i do płacenia składek, no więc płaćmy te składki ale na modelarskie konto i każde wydatki niech będą publikowane a nie tak jak to jest do tej pory, prosze żle mnie rozumieć , już to przerabiałem na pytanie na co idzie moja dopłata do wyjazdu na MŚ bo już znałem weysokość śroków przeznaczonych na reprezentację to otrzymałem bezczelną odpowiedz { bo tak sobie wyliczyłem i dość się napracowałem bym ja jeszcze płacił } stasznie ciężka praca zrobienie kosztorysu wyjazdu reprezentacji prawda ? teraz w tym roku też było dziwnie po ostrej dyskusji zawodnika ta dopłata zastała o połowe obniżona a błędem obciążono pracownika biura AP. Jest zle i jak długo będę sie bawił modelami tak długo będę sie temu przyglądał i piętnował
morgan1169
 
Posty: 94
Dołączenie: Niedziela, 16 Grudzień 2007, 17:48
Miejscowość: rybnik

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Darek Kuras » Niedziela, 31 Październik 2010, 14:51

Wyjaśnienia dla Kol. Kubita

Kolega kreśli tutaj wizję że wszyscy modelarze będą sobie nagle wykupywać tylko licencje sportowe i tyle ich będzie obchodzić. Nie martwiłbym się tu też na zapas, że nagle braknie chętnych do organizacji imprez, bo tak jak będą się pojawiać "wolni strzelcy" tak samo pojawią się kluby, stowarzyszenia aer. regionalne, które będą te zawody organizować.

Kto zostaje powołany do Kadry Narodowej mówi o tym wyraźnie Regulamin w pkt.3.1 i 3.3, nie ma w nim słowa o jakiś dodatkowych wymogach. Jeżeli dostanie się tam niezależny modelarz tzn. ze spełnił wymogi i w rankingu zajął wysokie miejsce. Skoro został dopuszczony do startu w zawodach to należy mu się to jak psu buda i nie należny stawić żadnych dodatkowych ograniczeń. Takie ograniczenia czy ekstra wymogi dla mnie osobiście są niepokojące. Za chwile trzeba będzie jeszcze należeć do odpowiedniej partii lub być odpowiedniego wyznania. Jest to oczywiście przesada ale tak samo skrajna wizja jak brak członków w Aeroklubie.

Kubit napisał:
Jedynym celem powołania kadry jest wyłonienie z niej reprezentacji. Nie ma jakiegokolwiek sensu powoływać do kadry zawodnika, który nie będzie mógł być w reprezentacji.

Teoretycznie tak i jest to logiczne ale nie ma (jak już pisałem w poprzednim poście) podstawy prawnej. Istniejący Regulamin (System zasad funkcjonowania kadry narodowej i reprezentacji Polski w modelarstwie lotniczym i kosmicznym) nie precyzuje tego dokładnie. Nie ma wyraźnego powiązania między KN, a składem Reprezentacji (powiązanie między pkt. 3 i 4 Regulaminu).
Możliwe że należało by to doprecyzować.
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez kubit » Niedziela, 31 Październik 2010, 16:45

Wyjaśnienie dla Kol. Darka Kurasa

Włoski strajk polega na jak najściślejszym przestrzeganiu przepisów. I jest skuteczny bo nikt na dłuższą metę tego nie wytrzyma. Ja będę się posiłkował przede wszystkim rozumem i logiką w sprawowaniu fukcji TKN-a. Zresztą w regulaminie zasad kwalifikacji jest punkt 2., który mówi: W sprawach nierozstrzygniętych niniejszymi zasadami oraz w innych nietypowych sytuacjach ostateczną decyzje podejmuje Trener Modelarskiej Kadry Narodowej. Dla mnie przynalezność lub nie kogoś do aeroklubu lub stowarzyszenia modelarskiego zarejestrowanego w Aroklubie Polskim mieści akurat się w tym punkcie. Psu buda należy się niewątpliwie natomiast kadra zawodnikowi, który jedynie wykupił licencję za 40 zł, absolutnie nie. I szkoda więcej na ten temat dyskutować bo ja na pewno zdania nie zmienię.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Henryk Urban » Niedziela, 31 Październik 2010, 19:46

Cześć.
Jeśli ta uchwała jest aktualna to chyba wszystko jasne , pkt.1 i pkt.3 :
http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/re ... 362a368b0/
a jak ZAP taki regulamin nie pasuje to niech wprowadzą zmiany ,zatwierdzone uchwałą .
Modelarz niezrzeszony nie otrzymuje delegacji,kupuje materiały za swoje i u siebie buduje modele( nic z AP,AR nie otrzymuje).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Henryk Urban
 
Posty: 162
Dołączenie: Czwartek, 24 Maj 2007, 17:27
Miejscowość: Lubin

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Maciej Czajka » Niedziela, 31 Październik 2010, 20:46

Uchwała ZAP /2007/ jednoznacznie określa prawa posiadacza licencji. Radzę przeczytać /bez dodatkowych interpretacji/ i to by było na tyle w tym temacie.
Serdecznie pozdrawiam, Maciej Czajka /POL-579/
Maciej Czajka
 
Posty: 17
Dołączenie: Wtorek, 17 Lipiec 2007, 20:13
Miejscowość: MTS Kwidzyn

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Darek Kuras » Niedziela, 31 Październik 2010, 20:54

Szanowny Panie Stanisławie.
Wcale nie naciskam na zmianę Pańskiego zdania, uważam tylko że źle Pan interpretuje przepis. Zawodnikowi który tylko wykupił licencje i znalazł się na wysokim miejscu listy rankingowej absolutnie tak należy się miejsce w kadrze, tak mówi regulamin.
Nie znaczy to jednak ( w świetle tych samych przepisów) ze takiemu zawodnikowi należny się miejsce w reprezentacji i tu sie zgadzam i nie zamierzam dyskutować, ponieważ to TKN ustala skład reprezentacji (pkt. 4.1) ale nie kadry.
W praktyce może Pan powołać kogo się Panu będzie podobać i będzie to zgodne z regulaminem.
Jedyne na co nie ma wpływu to obligatoryjne powołanie w skład reprezentacji medalistów MŚ, ME i PŚ, ale tu daje dla TKN furtkę prawną wspomniany już pkt.4.2 i można takiego delikwenta skreślić.
Dlatego nie ma obaw, Reprezentacja będzie dokładnie taka jaką TKN ustanowi, żaden wolny strzelec się nie prześlizgnie, więc nie ma potrzeby specjalnej zmiany przepisów bo już te na to pozwalają :-)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darek Kuras
 
Posty: 78
Dołączenie: Piątek, 23 Maj 2008, 21:00
Miejscowość: Wierzawice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez kubit » Wtorek, 2 Listopad 2010, 22:40

Czy to kolega Kuras musi mieć ostatnie zdanie? Kolego - trochę pokory. Proponuję aby Kolega już przestał dyskutować.
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 3 Listopad 2010, 20:46

Mam nadzieję, że Pan Trener się nie obrazi śmiertelnie na całą uwięź...ale
"Obowiązujący regulamin to:
1. Trener Kadry Narodowej ma zawsze rację. (albo ma ostatnie zdanie - już to kiedyś słyszałem...)
2. Jeśli TKN nie ma racji, to patrz punkt pierwszy."

W tym miejscu przypomina mi się taka anegdota:
"pewien policjant zadenuncjował swego przełożonego do komendanta województwa, gdyż ten pił wódkę w pracy w czasie służby (czyli naruszał regulamin pracy)
i cóż z tego, że ów policjant miał rację - został zwolniony z byle powodu, a komendant dalej pracuje i pije wódkę w najlepsze z komendantem wojewódzkim..."

Więc Darku, cóż z tego, że masz rację co do zapisów regulaminowych... Pan Trener "inaczej" czyta przepisy, które sam zresztą opracował i już!

Właśnie się zastanawiam, czy zgłosić się na kurs trenera II stopnia, który jest organizowany przez AP, może tam nauczę się tak czytać przepisy i regulaminy? Pewnie będzie mi łatwiej zrozumieć.

A tak, w kwestii wcześniejszej dyskusji w której nie miałem okazji uczestniczyć: wymóg 20% licencjonowanych zawodników jako ilościowego wyznacznika powoływania kadry, nie może być podnoszony przez MS, bo system licencji z mocy ustawy już nie obowiązuje, no chyba, że przyjmiemy dwuletni okres przejściowy, tak jak jest to zapisane w nowej ustawie.

Z wyrazami szacunku - W.Lesiuk, jedynie instruktor sportowy modelarstwa lotniczego i kosmicznego

Adm. - Ostrzeżenia za drażnienie Trenera KN dla kolegów:
1. Wojtek Lesiuk,
2. Darek Kuras,
3. Józef Morgała.

Image
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Tomek Osinski » Środa, 3 Listopad 2010, 21:28

Witam,
Podsumowując to lanie wody i liczne dygresje...

1. Podstaw prawnych do zablokowania udziału w reprezentacji zawodnikom spoza AP nie ma.
2. Uchwała Komisji Modelarskiej odcinająca outsiderów AP od reprezentacji jest pomysłem kolegów z KM na wzrost liczby członków AP


Nie myle się? (przyznam że nie czytałem całego wątku, bo mam dość lania wody, uników, personalnych wycieczek, ataków i temu podobnego bałaganu, więc coś mogło mi umknąć)
Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu, proszę, i podsumuje wątek.

Pozdrawiam,
Tomek
By oszacować popularność modelarstwa sportowego wystarczy zsumować listy startowe, nie trzeba sprzedawać "licencji".
Awatar użytkownika
Tomek Osinski
Site Admin
 
Posty: 392
Dołączenie: Poniedziałek, 30 Styczeń 2006, 21:06
Miejscowość: Warszawa

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Boniecki Jerzy » Środa, 3 Listopad 2010, 22:08

Proszę przeczytać rozdział 8 kodeksu sportowego.
CHAPTER 8
FAI LICENCES
8.1 SPORTING LICENCE
8.1.1 STATUTORY RIGHTS. Only FAI members holding FAI Sporting Powers in their countries
have the right to issue FAI Sporting Licences.
itd....................
Kol TKN chciał tylko zapoznać kolegów z ustaleniami KM, które nie są jeszcze aktualnym stanem prawnym.
Licencje FAI wydaje aeroklub narodowy w imieniu FAI i nic do tego nie ma Konstytucja RP i inne przepisy.
Komu i na jakiej podstawie wydawana jest licencja FAI określa aeroklub narodowy - komisja jest zdania że licencje FAI otrzymają tylko członkowie AP ( w tym też członkowie stowarzyszeń wspierających).
Nie może byc powołany do kadry ktoś kto nie będzie człnkiem AP - bo nie otrzyma licencji FAI.
Ci którzy opłacają składki nie zauważą tej zmiany.
O 20% nie było w ustawie tylko w ustaleniach MS.

Regulamin zatwierdza Zarząd AP i jeżeli zatwierdzi zmieniony regulamin to tak będzie.
Boniecki Jerzy
 
Posty: 264
Dołączenie: Wtorek, 7 Luty 2006, 11:59
Miejscowość: Aeroklub Nadwiślański

Re: Kadra narodowa 2011

Postprzez Wojciech Lesiuk » Środa, 3 Listopad 2010, 22:18

Brawo Tomku,
nic dodać nic ująć,
trafiłeś w dziesiątkę!

A wystarczy zmienić a właściwie dostosować regulaminy do nowej ustawy...
I jednego dyskutanta mniej - czyli mnie.

Pozdrawiam - W.Lesiuk
Wojciech Lesiuk
 
Posty: 161
Dołączenie: Poniedziałek, 20 Luty 2006, 09:56
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Powróć do Komisja Modelarska, Aeroklub Polski - informacje

cron