pierwszy RC na poważnie

pierwszy RC na poważnie

Postprzez mgalant » Środa, 9 Lipiec 2008, 16:27

witam
zacznę może od tego że chcę zrobić mój pierwszy model RC.
Nie mam jeszcze żadnych części, żadnych planów modelarskich.
Chciałbym zrobić ciekawy model. I tu narzuca mi się pytanie jaki.
Nie przepadam za samolotami wojskowymi, wole cywilne.
Myślałem nad zbudowaniem jakiejś polskiej konstrukcji, np. PZL-104 Wilga czy PZL-101 Gawron. Te modele spodobały mi się już wtedy gdy zobaczyłem je pierwszy raz. A to było jakieś 10 lat temu albo i więcej. Później widywałem je coraz częściej na lotnisku w Lesznie(tam gdzie się odbywały jakieś mistrzostwa szybowcowe). Kilka lat temu zapragnąłem, że zbuduje model którejś z tych maszyn z silnikiem spalinowym. Chyba właśnie nadszedł ten moment w moim życiu, że jestem na to gotów.
Może i ktoś pomyśli, że jestem szalony i pewnie robie sobie jaja, ale ja na serio chce się tym zająć.
Będzie to moja pierwsza styczność z modelem wykonanym własnoręcznie ale mam nadzieje że uda mi się go zrobić nie szybko, ale dobrze i dokładnie. Jedyne czego potrzebuje to plany którejś z maszyn i fachowa pomoc forumowiczów.
I jeśli można prosić to proszę o kontakt na meila któregoś zaawansowanego modelarza, który doradzi jakie materiały i gdzie kupić.
Prace nad którymi będę aktualnie postępował pokaże na forum w formie zdjęć.

Pozdrawiam
Paweł

PS. Nie wiedziałem gdzie umieścić więc wstawiłem tutaj, jeśli trzeba proszę o przeniesienie tematu.
mgalant
 
Posty: 1
Dołączenie: Wtorek, 8 Lipiec 2008, 18:49
Miejscowość: Pruszków

Powróć do F4A, F4B, F4C, F4D, F4E, F4F, F4G, F4H - makiety latające

cron