Zmiany Regulaminowe w klasie F1H\F1A\M

Free Flight Krosno

Zmiany Regulaminowe w klasie F1H\F1A\M

Postprzez Wojciech Dziurzyński » Czwartek, 8 Styczeń 2015, 22:18

Witam,
Docierają do Mnie ciekawe informacje odnośnie zmian w długościach holi w zawodach klasy F1H oraz F1A/M.
Moje pytanie brzmi czy któryś z kolegów latających małymi formami został poproszony o zajęcie stanowiska w tej sprawie, oraz czym kierowali się by zmniejszyć długość holu do 40 metrów?
Czy zmiana ta ma być pomocna w rozwoju MODELARSTWA już od najmniejszych/najmłodszych Modelarzy, czy ma premiować modelarzy o wyższym poziomie zaawansowania???

PS. Powyższy wątek postanowiłem stworzyć na forum by stał się tematem ogólnodostępnym.
Z poważaniem
Wojciech Dziurzyński
Wojciech Dziurzyński
 
Posty: 8
Dołączenie: Wtorek, 11 Marzec 2008, 14:28
Miejscowość: Leszno

Re: Zmiany Regulaminowe w klasie F1H\F1A\M

Postprzez macius1122 » Poniedziałek, 9 Luty 2015, 21:37

Panie Wojtku
Nie pamiętam aby jakikolwiek ustawodawca pytał mnie kiedyś w jakiejkolwiek sprawie o moje zdanie.
I dlatego tydzień temu na spotkaniu pilskich modelarzy tym roku zorganizujemy na lotnisku w Pile cykl czterech zawodów ( trzy liczą się do ogólnej punktacji) w klasie "prawie" F1A/M.
warunki: 12 dm powierzchnia, waga min. 150g, hol 50m, budowa i wyposażenie modelu - bez ograniczeń, wiek zawodników: seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi, wszyscy pozostali - startują wszyscy razem, pięć kolejek lotów.

walczymy o puchar przechodni.
Ciekawa inicjatywa ??
jak ustalimy konkretne terminy dam znać na forum

Może tędy droga ?
Ostatecznie dla kogo te wszystkie zawody ?

Pozdrawiam serdecznie
Wojtuś z miasta Piła
macius1122
 
Posty: 7
Dołączenie: Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013, 16:00

Re: Zmiany Regulaminowe w klasie F1H\F1A\M

Postprzez kubit » Sobota, 14 Luty 2015, 23:19

Kolego Wojtusiu z miasta Piła

To bardzo dobrze, ze chcecie taki turniej zorganizować. Może tez przyjadę jeśli przypasują mi terminy. Tylko nie rozumiem dlaczego chcecie powielać błędy Komisji Modelarskiej, która zmniejszyła bezsensownie dlugość holu. Otóż masa minimalna w klsie F1A/M wynosi nie 150 g jak pronujecie ale 140 g. Jeśli to tylko z Waszej strony pomyłka to ją skorygujcie bo inaczej stworzycie nową klasę np. F1A/MP - to P pochodzi od Piły

Pozdrawiam
Stanisław Kubit
kubit
 
Posty: 237
Dołączenie: Środa, 8 Luty 2006, 23:23
Miejscowość: gliwice

Re: Zmiany Regulaminowe w klasie F1H\F1A\M

Postprzez macius1122 » Niedziela, 22 Luty 2015, 22:00

No jak by taki Mistrz zaszczycił swoją obecnością nasze zawody to by było świetnie !!!

Odnośnie regulaminu: oczywiście , że nie chcemy powielać błędów szanownej komisji.

Całkiem możliwe, że będą tylko dwa warunki techniczne: 12 dm i hol 50 m
A masa z poprzedniej wiadomości to oczywiście moja pomyłka

Panie Stanisławie
Bez wątpienia prześlę Panu terminarz zawodów organizowanych w mieście Piła
Pozdrawiam
macius1122
 
Posty: 7
Dołączenie: Poniedziałek, 16 Wrzesień 2013, 16:00

Re: Zmiany Regulaminowe w klasie F1H\F1A\M

Postprzez Wojciech Dziurzyński » Poniedziałek, 23 Luty 2015, 18:49

Witam, bardzo ciesze się iż ktoś przerwał zmowę milczenia i zabrał głos w dyskusji.
Niestety zmiany zostały wprowadzone za plecami większości zawodników bez żadnych konsultacji. Argumenty jakie dało się usłyszeć są oczywiście po części trafne lecz nie wszystkie mają na celu popularyzacje modelarstwa w klasach F1 a kierunkują dyscyplinę w stronę zawodowstwa.
Wracając do pomysłu zawodów F1A/M jest to propozycja ciekawa z punktu widzenia popularyzacji modelarstwa, gdyż początkujący modelarze nie mają zbyt dużej ilości imprez, by na początku swojej przygody skosztować rywalizacji ze swoimi rówieśnikami.
Bardzo chętnie jako mieszkaniec Leszna przyjadę do Piły na zawody tego typu.
Pozdrawiam
Wojciech Dziurzyński
Wojciech Dziurzyński
 
Posty: 8
Dołączenie: Wtorek, 11 Marzec 2008, 14:28
Miejscowość: Leszno


Powróć do F1A, F1B, F1C, F1D, F1E, F1G, F1H, F1J, F1K, F1L, F1P, F1Q, F1R - swobodnie latające

cron